Wiek: 23
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 1034
Skąd: Dukla

Link do postu Wysłany: 2011-01-22, 11:25 4 runda : Agnieszka Radwańska def. Shuai Peng 7-5, 3-6, 7-5

Link do postu Wysłany: 2011-01-22, 12:07

Myślę że Aga powinna wygrać , ale w 3 setach dopiero , Peng jest teraz w dobrej formie , ale i też Aga jest . :)

Link do postu Wysłany: 2011-01-22, 16:39

Widać po h2h, że obie zawodniczki grają podobnie i ich mecze to zawsze horrory i ostra walka.
Wydaje mi się, że Aga ma sporą szansę na awans do QF, gdyż Peng w AO grała już 3 mecze singlowe, w tym dwa trzy-setowe, bardzo cięzkie i bardzo długie. Po ostatnim meczu (przeciwko Moricie) Peng mówiła w wywiadzie, że ledwo udało się jej ten mecz wygrać, bo nie miała już sił i łapały ją skurcze. Oprócz 3 meczy singlowych, Peng grała też już 2 mecze deblowe (jeden też długi, trzy-setowy). Jutro przed Peng znów mecz deblowy, więc nie będzie miała tak jak Aga 1,5 dnia przerwy po ostatnim meczu. W tym upatruje szansę Polki. Wydaje mi się, że Peng po tym dzisiejszym meczu deblowym + tym ile już grała w AO, w meczu z Polką powinna być słabiutka fizycznie i zmęczona. Aga powinna grać regularnie, bardzo solidnie, prawo-lewo i mam nadzieje, że to starczy na Shuai.
Do boju Aga!

PS. Ktoś oglądał mecz Peng z Moritą? Jak grała Peng?

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Link do postu Wysłany: 2011-01-22, 18:06

Ja nie oglądałem meczu z Peng, ale szokują mnie jej statystyki - 36 winnerów do 19 niewymuszonych błędów.

Zgadzam się z Cinkiem - Chinka może być zmęczona, a jeśli u niej będzie zawodzić timing to traci 40% swojego repertuaru. Mam nadzieję, że Agnieszka zagra jak z Halep tylko musi wykańczać każdą akcję. (Przy takich meczach polecam poszukać wątków o meczach np. z Peng z Wimbla i USO, a ma się jakieś rozeznanie.) Na Wimbledonie Agnieszka prowadziła już 6-2 5-2* a skończyło się szczęśliwie 6-2 6-7 9-7 z ogromnym ubytkiem sił. Agnieszka musi wykorzystywać braek pointy / (na Wimblu 7/27).

W tym meczu Agnieszka musi starać się kończyć, latać do siatki, ryzykować, bo przebijała z nią na AO i wiemy jak to się skończyło.
Jednak wydaje mi się, że Polka będzie chciała się odegrać i zagra najlepiej jak potrafi i wygra to spotkanie.

Link do postu Wysłany: 2011-01-23, 00:10

Dzięki za tę matematykę, piterus. Liczba robi wrażenie ale mam nadzieję, że zostanie przełamana, już jutro. (mam nadzieję, że mecz rozpocznie się po godzinie piątej tak bym zdążył wrócić ze studniówki :P )

Wiek: 28

Link do postu Wysłany: 2011-01-23, 00:55

Obejrzałem z odtworzenia mecz Peng vs. Morita i...
Peng w pierwszym secie grała jak jakaś nakręcona. Do 3-0 nie zrobiła żadnego błędu i zagrywała po 3-4 winnery w gemie. Morita nie weszła dobrze w mecz, grała zbyt pasywnie i się myliła, a Peng wychodziło wszystko. W 2 secie Morita zaczęła grać agresywniej, przejmować inicjatywę a Peng tylko przebijała i myslała że mecz wygra się sam i Morita się rozegrała i seta wygrała. W 3 secie Morita kontynułowała dobrą grę i najdłuższy był gem przy stanie 3-3 i to on zdecydował o meczu. W tym gemie Morita miała chyba z 4 bp i przy bp piłki wpakowała w siatkę. Peng się wybroniła, przełamała Moritę i serwowała na mecz - i zaczęły łapać ją strasznie skurcze - ledwo dokończyła mecz. Peng cały mecz miała zabandażowane udo prawej nogi (chyba) i to ono ją zaczeło chyba strasznie boleć w ostatnich gemie + te skurcze. Musiała z kortu schodzić z lekarzem, który przybiegł od razu jak wygrała, nawet torbę jej musieli nieść - więc nie wyglądało to za dobrze. Bardzo dużo się Peng nabiegała w tym meczu, biegała jak szalona do każdej piłki i jak nie sięgała to grała jedną ręką strasznie wysokie loby - tym wybroniła wiele piłek. Warto zwrócić również uwagę na to, że Aga powinna grać w większości na forehand Peng, z backhandu gra świetnie, croos i odwrotny cross - większość winnerów ma z tej strony, więc Aga powinna unikać jej backhandu jak ognia. Ale po tym co dzisiaj obejrzałem (te problemy zdrowotne Peng) + dzisiejszy mecz deblowy Peng (będzie dopiero grać) to powiem Wam, że średnio ją widzę w meczu Agą - ale to może myślenie życzeniowe ;) .

Link do postu Wysłany: 2011-01-23, 10:49

Na MCA 3 mecz po 2 deblach nie przed 3:30 czasu polskiego.

Link do postu Wysłany: 2011-01-23, 14:05

Oby na ES2 pokazali jej mecz bo mówili że plan transmisji ustalą i może pokażą mecz Agi:P

Dołączył: 23 Sty 2011