top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2018-11-25, 18:12

Wiktorowski zakłada z Matką jakąś fundację mającą wspierać młodych.
Tomek z fundacją; Aga dyrektorem - jak tak ich będziemy wykorzystywać - to słabo to widzę. Niby to dopiero początek życia pozatourowego - ale widziałem ich gdzie indziej. No i co z Matką - bo nie słyszałem żeby oficjalnie odkładał rakietę ...

plastras

Link do postu Wysłany: 2018-11-26, 19:13

Trudno mi pozegnac sie z Agnieszka wiec zamiast tego garsc uwag o specyfice jej gry i talentu.
Malo kto to dzis dostrzega,ale na poczatku najwazniejsza cecha gry obu siostr byla dzielnosc.
Od dziecka przyzwyczajano je do odwaznego przeciwstawiania sie na korcie wiekszym i silniejszym
rywalkom. To po latacvh procentowalo kiedy trzeba bylo mierzyc sie z Pawljuczenko, siostrami Williams, czy Isnerem.
Na poczatku Aga przegrywala seryjnie z wieloma rowiesnicami, nawet z Polski. Bily ja regularnie
zawodniczki leworeczne, Rumunki - na kortach twardych, tenisistki grajace silowo, albo bardzo sprytnie vide Pennetta,Schiavone, lub bardzo technicznie - Jankovic,Ivanovic. Po kilku latach Aga poszerzajac nieustannie swoj ogromny repertuar techniczny nauczyla sie jednak i z nimi wygrywac.
Z transmisji telewizyjnych pamietamy powtarzajace sie obrazki zaplakanych, upokorzonych rywalek - Lisicki, Cibulkova, Ostapenko, Zwonarjowa. Nawet Williams, Szarapowa, czy Azarenke potrafila doprowadzac do furii. Sama tez nieraz plakala - zwykle po nielicznych przegranych finalach, ale nie tyle z upokorzenia, co ze swiadomosci jak bliskie bylo zwyciestwo.
U szczytu kariery nie miala sobie rownych w grze returnem (ponad 50% gemow wygranych przy serwisie rywalki) . Mistrzowsko improwizowala i niezle serwowala. Styl gry pozwalal jej prawie nie popelniac bledow. I taka wzluyowana Agnieszke chcialbym na zawsze zapamietac.
Drugiej takiej nie bedzie, bo kierunek rozwoju damskiego tenisa skutecznie zabija indywidualnosci na korcie. Dzis Aga mialaby duze klopoty juz na poczatku swej drogi.

Link do postu Wysłany: 2018-12-03, 13:59

Coś niecoś już wiem, czym będzie "dyrektorować" Aga - w planie są w przyszłym roku dwie 125 k - jedna w sezonie letnim w Warszawie; druga w hali w Zielonej Górze
(to info od... Artura Bochenka).
Poza tym, Agnieszkę chce wykorzystać do "działań" "dobra zmiana" - niech lepiej Isia uważa w co się pakuje; wróciła też na kort i trochę ponarzekała - jak to Aga- ech - czegoś jednak będzie brakować!
Całość - niżej:

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/792132/agnieszka-radwanska-dostala-oferte-od-rzadu-mam-nadzieje-ze-cos-z-tego-wypali

plastras

Link do postu Wysłany: 2018-12-03, 19:28

Aga wraz z Dawidkiem udają się w styczniu do ministra Bańki ustalić szczegóły promocji polskiego tenisa: mnie to nie przeszkadza; jakby to miało przynieść korzyść dla środowiska - niech rozmawia z samym diabłem : to Jej nazwisko może otworzyć niektóre sejfy; a nie ta, czy tamta opcja polityczna - poprzednicy nie zrobili NIC a pamiętamy też czym skończyła się próba zamiany gruntów w Krakowie. Tylko obawiam się że ewentualni następcy przykleją Isi łatkę; która już się od Niej nie oderwie...

plastras

Link do postu Wysłany: 2018-12-08, 21:52

Pardon, ale dlaczego "Dawidkiem"?.
Skąd ten "przekąs", za którym kryje się - tak to odczuwam - coś bardzo nieładnego.
Zdrobnienie zastosowane wobec osoby dorosłej oznacza w polszczyznie zazwyczaj zaznacanie poczucia wyższości , wystawianie kogoś na pośmiewisko, czasem nawet pogardę.
Plastras, nie idź tą drogą. W czasie wojny takim językiem mówili o "naszych Żydkach" polscy antysemici. I pamietaj o wciąż aktualnej radzie Słonimskiego: jesli nie wiesz jak sie zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie.

Link do postu Wysłany: 2018-12-10, 09:30

No bo po prostu ja PANA DAWIDA CELTA nie szanuję i tyle.
A wchodzenie w "buty" dobrej zmiany jest co najmniej dziwne.
O ile rozumiem że tu jest potrzebna ISIA; to nie bardzo widzę rolę DAWIDA - przykro mi - dla mnie to jest only hitting partner i pan małżonek Agnieszki - co On ma promować - nie wiem. No chyba, ze bedą już zawsze działać razem - ok - jakoś to ścierpię ))
Mimo, że można i powinno się rozmawiać o propagowaniu tenisa nawet z samym diabłem - za szybko to wszystko idzie. Wiadomo że KAŻDA WŁADZA potrzebuje NAZWISK; a już obecna w szczególności. I nie mam wątpliwości po co tu AGA i DAWID.
Na tą chwilę nie jestem przekonany ws Ich współpracy z rządem; jak się "wahadło zmian" obróci, to Aga z partnerem lądują "w krzakach" - nie wiem czy to jest dobre...
A do rozmów z władzami Warszawy bedą spaleni na amen.
Teraz moźna więcej stracić jak zyskać, nie lepiej jakiekolwiek manewry odłożyć do roku 2020?? Teraz niech się Aga wykuruje, odpocznie - itd...

plastras

Link do postu Wysłany: 2018-12-10, 10:04

Tymczasem Aga już oficjalnie "rzuciła" papierami do WTA i z dniem dzisiejszym została wykreślona z rankingów tejże organizacji. Stało się: ((
Od dziś nr jeden w Polsce jest Magda Linette (może Ją to odblokuje...)

plastras
Space93  Czas zostać nr 1

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2018-12-13, 09:03

Obawiam się, że akurat bycie numerem jeden w Polsce nie działa na sportowca w naszym kraju za dobrze. Dotychczas główna uwaga była na Agnieszce, teraz myślę, że presja największa jest na Idze ale Magdzie też się będzie, niestety, obrywało często.

Link do postu Wysłany: 2018-12-13, 13:01

Ja się niestety zgadzam z przedmówcą :) ) Ciśnienie na 17-latkę jest potworne i - nienormalne po prostu.
Swietnie, że cała Jej ekipa stanowi dla NIEJ parasol ochronny; przecież tam nikt nie mówi o wynikach na JUŻ, tylko o przygotowaniu Igi na lata. Niestety - Warszawka ciśnie strasznie - nawet Rolak nie mówi nic o Magdach (tak jakby obie wyemigrowały...); tylko o Świątkównie. PS - Świątek; Onet - to samo; WP - też. A jak Jej nie pójdzie już w Australii, to się zacznie "jazda". Tak to widzę niestety...

plastras
Odpowiedz do tematu