Sander Groen GER vs. Ivo Klec SVK
Jerzy Janowicz POL vs. Alexandre Peya AUT
Simon Stadler GER [6] vs. Jakob Sude GER [WC]

Cytat:
Grzegorz Panfil awansował do finału halowego turnieju w Stuttgarcie (korty twarde 10 tys. $).

Polak pokonał w półfinale 18-letni Jakob Sude 6:3, 6:1. Rewelacyjny młodzian nie miał nic do powiedzenia. Grzegorz panował na korcie. Zdobył w Niemczech 10 punktów, ale broni aż 30 "oczek" (za ubiegłoroczny półfinał w Bucaramanga).

Sude otrzymał od organizatorów dzika kartą. W rankingu plasuje się na dopiero 1712 miejscu. Do zawodów w Niemczech wygrał tylko jeden mecz w zawodowej karierze.

Znacznie lepiej spisywał się w turniejach juniorskich. Do tej pory przegrywał z Polakami. Właśnie w zawodach do lat 18 nie sprostał Rafałowi Gozdurowi i Tomaszowi Olfansowi.

W Stuttgarcie Jakob grał turniej życia. Pokonał kolejno Kittiphonga Wachiramanowonga (Tajlandia) 7:5, 7:5, mistrza Wimbledonu juniorów 2009 Andreja Kuznetsova (Rosja) 6:4, 3:6, 6:4 i doświadczonego Czecha Jana Mertla 3:6, 6:3, 7:5.

Natomiast Panfil wygrał z Gillesem Mullerem (Luksemburg) 6:3, 2:2 i krecz rywala, Marcelem Zimmermannem (Niemcy) 7:5, 4:6, 7:6 (5) i Nilsem Langerem (Niemcy) 6:4, 4:6, 6:2.

W pierwszym półfinale pomiędzy Niemcami Bastianem Knittelem i Gero Kretschmerem, zwyciężył ten pierwszy 7:6 (2), 6:3.

Cytat:
Czterech Polaków wystąpi w eliminacjach satelity w Kaarst (korty twarde w hali, 15 tys. $). Początek gier w niedzielę.

W nowym sezonie zadebiutuje Dawid Olejniczak (na zdjęciu). Doświadczony tenisista jest rozstawiony z numerem 3.

W pierwszej rundzie zmierzy się z Holendrem Stevenem Gallacherem. Z pewnością najtrudniejszym rywalem będzie Czarnogórzec Daniel Danilović, z którym „Olej” może zmierzyć się w decydującej trzeciej rundzie kwalifikacji.

Starty w Niemczech kontynuuje trzech młodych Polaków. Mateusz Szmigiel jest turniejową „13”. Trafił na solidnego Słoweńca Martina Rmusa. W ewentualnej trzeciej rundzie może zagrać z Niemcem Kevinem Dedenem (nr 1).

Piotr Gadomski (nr 14) losował dużo lepiej. Najpierw czeka na niego Leif Berger (Niemcy). W kolejnych meczach zagra pewnie z Marko Danisem (Słowacja) i Chorwatem Mislavem Hizakiem (nr 6).

Natomiast Rafał Gozdur rozpocznie walkę pojedynkiem z Niemcem Andre Mordhorstem. Później przeciwnicy mogą być już dużo trudniejsi, m.in. Holender Miliaam Niesten (nr 8) czy Niemiec Holger Fischer (nr 10).

Od razu w drabince głównej pojawi się Grzegorz Panfil. Ze startu w eliminacjach zrezygnował Adam Chadaj.

Cytat:
Rozegrano pierwszą rundę kwalifikacji turnieju Eilat w Izraelu (korty twarde, 10 tys. $).

Maciej Rajski gładko przegrał z doświadczonym Bułgarem Teodorem Enevem 2:6, 1:6.

Kacper Mularczyk uległ Białorusinowi Aleksandrowi Bury 3:6, 4:6.

Z powodzeniem grało dwóch pozostałych naszych tenisistów.

Sebastian Chyliński (na zdjęciu) pokonał Białorusina Yaroslava Zubko 7:5, 6:3. W drugiej rundzie spotka się z Burym.

Igor Bujdo poradził sobie z Norwegiem Somą Kesthely 6:3, 7:6. Kolejnym rywalem będzie Chińczyk Zhe Li (5).

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Wiek: 29

Link do postu Wysłany: 2010-01-24, 16:01

Cytat:
Jerzy Janowicz pokonał w trzech setach Austriaka Aleksandra Peyę 3:6, 6:3, 7:6 (4), a Michał Przysiężny wygrał ze Szwajcarem Romanem Valentem 6:4, 6:7 (4), 6:3 w pierwszej rundzie eliminacji challengera w Heilbronn.

Janowicz przełamał rywala w pierwszym gemie, ale w następnym stracił swoje podanie, stan meczu 2:2. Peya ma trzy breakpointy, wykorzystał pierwszy i prowadzi 4:2, pierwszy set 6:3 dla Austriaka.

W drugiej partii Jerzyk serwuje już znacznie lepiej. Miał ponadto 3 szanse na odebranie serwisu Peyi. Polak przełamał przeciwnika w szóstym gemie. Wystarczyło to do zwycięstwa w secie 6:3.

Jerzyk nie wykorzystał trzech breakpointow w pierwszym gemie, 2:1. Peya wykorzystał drugą sznasę na przełamanie w czwartym gemie, prowadzi 3:1, Jerzyk odebrał podanie Peyi 3:2 i serwis Polaka. Kłopoty Polka w ósmym gemie, broni dwóch breakpointów. Przełamanie i 3:5, Peya serwuje na mecz, ale traci podanie 4:5. 6:6, mecz rozstrzygnie się w tiabreaku. 5:2 dla Polaka, 6:4, dwa meczbole i zwycięstwo 7:4.

Jurka dziś wieczorem czeka spotkanie z Simonem Stadlerem lub Jakobem Sude z Niemiec.

Swój mecz rozpoczął też Michał. Stan meczu 2:1, obaj wygrywają swoje podania. Ciągle bez przełamań 5:4. W dziesiątym gemie "Ołówek" sprężył się i wykorzystał pierwszego w spotkaniu breakpointa i setbola. Wygrał 6:4.

W drugiej partii jest remis 2:2. 4:4,obaj utrzymują swój serwis, 5:5 i rywal ma trzy breakpointy, "Ołówek" się wybronił, jest 6:5. Zaczyna się tiabreak. 2:4 przegrywa Michał. Drugi set 7:6 dla Valenta.

W pierwszym gemie Michał ma dwie szanse na przełamanie, wykorzystuje pierwszego breakpointa, jest 1:0, Utrzymuje przewagę, 2:1, awans coraz bliżej 4:1. "Ołówek" prowadzi 4:3 i serwuje. 5:3, Polak ma trzy breakpointy czyli trzy meczbole, wykorzystuje drugą szansę i wygrywa 6:3.

Przysiężny zmierzy się jeszcze dziś z Sebastianem Sachs, 17-letnim Niemcem.

Cytat:
Grzegorz Panfil przegrał mecz z Bastianem Knittelem w finale halowego turnieju w Stuttgarcie 6:7, 1:6.

W pierszym secie Knittel prowadzi 4:3, ma przewagę jednego przełamania. Grzegorz odebrał serwis rywalowi w 7 gemie, jest 4:4. Przy stanie 5:4, Polak ma trzy breakpointy, a jednocześnie piłki setowe, równowaga. Kolejna piłka setowa nie wykorzystana. 5:5 i serwis Panfila. 6:6, rozpoczyna się tiabreak. 4:3 serwuje Polak. Ostatecznie pierwszy set dla Knittela 7:6.

Bastian zmierza po wygraną. Przełamał Grzesia w drugim gemie. Prowadzi już 3:1. Polak nie wykorzystał szansy na przełamanie rywala i jest już 4:1. Bastian wygrywa 6:1.

26-letni Niemiec zajmuje 331 pozycję w rankingu ATP. Jednak w kwietniu 2007 roku był już 221 na świecie.

W drodze do gry o tytuł pokonał Serba Dusana Lajovicia 6:1, 7:5, Rumuna Andreja Mlendeę 6:4, 6:1, Holendra Jesse Huta Galung 6:4 i krecz rywala oraz Niemca Gero Kretschmera 7:6 (2), 6:3.

Knittel rozpoczął sezon w Schwieberdingen, gdzie odpadł w 1/8 finału. Przez większości kariery występuje w imprezach cyklu Futures, gdzie spisuje się świetnie. Na poziomie challengerów już nie błyszczy. Zanotował tylko jeden półfinał i dwa ćwierćfinały.

Natomiast Panfil wygrał w Stuttgarcie z Gillesem Mullerem (Luksemburg) 6:3, 2:2 i krecz rywala, Marcelem Zimmermannem (Niemcy) 7:5, 4:6, 7:6 (5) i Nilsem Langerem (Niemcy) 6:4, 4:6, 6:2 i Jakobem Sude (Niemcy) 6:3, 6:1.

Zdobył w Niemczech 10 punktów, ale broni aż 30 "oczek" (za ubiegłoroczny półfinał w Bucaramanga).

Cytat:
Rozpoczęły się już mecze eliminacyjne dużego challengera w Heilbronn (korty twarde w hali, 125 tys. $).

Jako pierwszy z Polaków na kort wyszedł Tomasz Bednarek (na zdjęciu). Walczył z Rosjaninem Aleksandrem Kydryavtsevem.

Tomek dał się przełamać w piątym gemie (2:3). Miał breakpointa na 4:4, ale go nie wykorzystał. Polak stracił podanie po raz drugi i przegrał seta 3:6.

Bednarek zaatakował Rosjanina w pierwszym gemie drugiej partii. Miał trzy szanse na przełamanie rywala, ale ponownie Alek się wybronił. Kudryavtsev wygrał mecz 6:3, 6:0. Spotkanie trwało 53 minuty.

Cytat:
Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk i Michał Przysiężny wystąpią w grze podwójnej turnieju w Heilbronn.

"Ołówek" wraz z Hiszpanem Ivanem Navarro zmierzą się w pierwszej rundzie z Aleksem Bogdanoviciem (Wielka Brytania) i Aleksandrem Kudryavtsevem.

Bednarek i Kowalczyk zostali rozstawieni w Niemczech z numerem trzecim. Trafili na duet z dzikimi kartami Czechów Robina Vika i Jana Mertla.

Wiek: 29

Link do postu Wysłany: 2010-01-24, 22:22

Cytat:
Michał Przysiężny pokonał w meczu drugiej rundy eliminacji Sebastiana Sachs 7:6, 7:6.

W trzecim gemie pierwszego seta Michał stracił podanie, ale odrobił straty. Teraz obaj tenisiści wygrywają swoje serwisy, jest 6:6 i tie-break. 2:2, 5:5, 6:5 i piłka setowa. Pierwsza partia dla "Ołówka" 7:6.

W drugim secie żaden z zawodników nie miał szans na przełamanie rywala, jest 6:6 i znowu tia-break, 3:1, 5:2, 7:3, drugi set także dla Michała.

Michał w pierwszej rundzie wygrał ze Szwajcarem Romanem Valentem 6:4, 6:7 (4), 6:3. Jutro w meczu o awans zagra ze Szwedem Andreasem Vinciguerrą.

Jerzy Janowicz wygrał z groźnym Niemcem Simonem Stadlerem (221 w rankingu ATP) 6:4, 7:6.

Leworęczny rywal Polaka w 2008 roku był w 3. rundzie Wimbledonu. 13 miesięcy temu zajmowal 140 pozycję na świecie.

Jest 4:4, w dziewiątym gemie pierwszego seta Jerzyk przełamał rywala, 5:4 i serwuje na mecz, trzy piłki setowe. 6:4 wygrywa Polak.

W drugim secie jak dotąd bez przełamań, 3:3. Niemiec nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie Jerzyka w ósmym gemie. Jest 6:6 i rozpoczyna się tia-break. 4:2 dla Polaka, 6:3, piłki meczowe, 7:4 i zwycięstwo Janowicza.

Brawo Michał! I teraz MD :D

A. Radwańska ≈ U. Radwańska ≈ Fręch ≈ Kanepi ≈ Stephens ≈ Ka. Pliskova ≈ Linette
Lottner ≈ Leśniak ≈ Korpatsch ≈ Zhuk ≈ Bacsinszky ≈ Świątek ≈ Halep ≈
KaniaChwalińska ≈ Kasatkina ≈ Piter ≈ Vondrousova ≈ Svitolina

Wiek: 29

Link do postu Wysłany: 2010-01-25, 16:54

Niemiec Cedric-Marcel Stebe będzie rywalem Michała Przysiężnego w pierwszej rundzie challengera w Heilbronn.

19-latek zajmuje 601 miejsce w rankingu ATP. W listopadzie był już na 523 pozycji. Dopiero w ubiegłym roku na dobre rozpoczął zawodową karierę. Dotarł do finałów satelit w Niemczech i Hiszpanii.

Leworęczny Stebe ma za sobą udane występy w gronie juniorów. Był szóstym zawodnikiem na świecie w kategorii do lat 18. Był m.in. w ćwierćfinale US Open. W Heilbronn zadebiutuje w tym sezonie.

ĆWIARTKA MICHAŁA

(5) Harel Levy (Izrael) - Laurent Recouderc (Francja)
Dominik Hrbaty (Słowacja) - Alexandre Sidorenko (Franja)
Michał Przysiężny (Polska) - Cedric-Marcel Stebe (Niemcy)
(2) Daniel Brands (Niemcy) - Andrej Golubev (Kazachstan)

--

Jerzy Janowicz nie sprostał Yuri Schukinowi 3:6, 4:6 w decydującym spotkaniu o awans do turnieju głównego challengera w Heilbronn.

Kazach triumfował w pierwszym secie 6:3. Raz przełamał Jerzyka i wystarczyło to do wygrania partii.

W drugim secie Schukin odebrał serwis Polakowi w piątym gemie, po tym jak Janowicz wyrzucił woleja w aut (2:3)

Jerzyk zmobilizował się. Miał 2 szanse na odrobienie strat, ale popełnił dwa proste błędy. Przegrywał już 2:5, po kolejnym breaku.

Polak znów zerwał się jednak do walki. Po raz pierwszym w tym pojedynku przełamał rywala (3:5). Zdobył gema przy własnym podaniu, ale po chwili 30-letni Kazach triumfował w drugiej partii 6:4.

Dla Janowicza był to pierwszy start w tym roku. Po niezłym meczu z Aleksandrem Peyą i świetnym pojedynku z Simonem Stadlerem, przyszedł słabszy występ w potyczce z rutynowanym 30-letnim Schukinem.

Jurek po raz kolejny odpadł w trzeciej rundzie eliminacji. Kolejnej szansy na awans do turnieju głównego będzie szukał w Zagrzebiu.

Link do postu Wysłany: 2010-01-25, 17:35

Brawo dla Michała ! :) Byłoby miło gdyby osiągnął 2 rundę, która jest możliwa.

Cinek napisał/a:

Ten Kuznetsov to ten co z Tomiciem na Wimbledonie grał ?

Wiek: 29

Link do postu Wysłany: 2010-01-30, 21:52

Niestety tak :->
Szybko pnie się w rankingu ATP - za rok-dwa będzie wysoko.

II runda:
nr 2 Michał Przysiężny - Jewgienij Kiriłow (Rosja)

Turniej deblowy:
I runda:
Michał Przysiężny/Dmitrij Sitak (Rosja) - nr 2 Aleksiej Kedriuk/Denis Macukiewicz (Kazachstan/Rosja) 2/6 3/6

Link do postu Wysłany: 2010-02-02, 18:22

Brawo "Ołówek" :-D Dawałem więcej szans Andrejowi, ale się przeliczyłem. Jednak doświadczenie zrobiło tutaj swoje! Jeszcze raz gratulacje. Porażka w deblu była do przewidzenia :D Ale mam gdzieś debla ... najważniejszy singiel. Oby wygrał kolejne spotkanie :)

Wiek: 29

Link do postu Wysłany: 2010-02-03, 22:57

W 1/8 finału halowego challengera w Kazaniu, Michał Przysiężny pokonał Rosjanina Jewgienija Kirillova 3:6, 6:2, 7:6 (5).

Pierwsze sety gładko wygrane przez obydwu tenisistów. Trzecia partia rozstrzygnęła się w tie-breaku, który Polak wygrał 7:5.

To już druga wygrana Michała z Kirillovem, pokonał go także w zwycięskim dla siebie challengerze w Helsinkach.

Kolejnym rywalem Michała będzie Goran Tosić (Czarnogóra), który wygrał z turniejową 5, Ukraińcem Ivanem Sergeyevem 6:1, 2:1 i krecz Rosjanina.

Tosić to 27-letni tenisista, aktualnie 299 w rankingu ATP. W 2009 roku wygrał trzy satelity, we Włoszech i Serbii.

Jutro "Ołówek" ma wolne. Z Czarnogórcem zagra w piątek. W Kazaniu zdobył już 15 punktów.