top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum;

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Matus
2014-05-14, 12:10

Aga czy Ula?: Aga:)

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 11:23

Li broni finał AO i nie sądzę aby była w stanie tego dokonać. To nie Serena i raczej nie da rady już wypracować za niecałe 3 miesiące kolejniej życiowej formy.
Aga ma generalnie sytuację komfortową. Jeśli nie zaliczy jakiejś dramatycznej serii porażek w rundach 1/QF to spokojnie utrzyma swoje miejsce w TOP5 jeszcze jakiś czas.
Jestem szalenie ciekawy kolejnego AO. Bo na prawdę aż mi się wierzyć nie chce żeby znowu całe Top 4 z Li doszło do QF. Czuje że Jankoviczka i Kvitova mogą zaatakować. Z naciskiem na tę drugą.
first-pepe  Poszukiwacz

Aga czy Ula?: Alexa Davalos

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 14:41

Jakaś katastrofa musiałaby się dzisiaj zdarzyć, żeby Li w tej formie nie wygrała z Kvitovą i nie zgarnęła Agnieszce tego 4 miejsca. A to oznacza, że Agnieszka po raz pierwszy od dawien dawna trafia na którąś z Serena-Bacikowa-Cukierkowa w 1/4 finału.
Chociaż patrząc na ubiegły rok to to 4 miejsce za wiele jej w szlemach nie dało. We wszystkich, poza RG, trafiała na nr 5 (tu musiała być jakaś ustawka), czyli Li. W RG trafiła też najgorzej, bo na Errani. Więcej czy tak źle, czy tak dobrze, who knows.
first-pepe  Poszukiwacz

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 15:55

No i pozamiatane, Agnieszka kończy rok jako tenisistka nr 5, z perspektywą na dalszy spadek, bo Kvitova, Jankovic, czy Kerber są w formie.
arghim  

Aga czy Ula?: Obie :D

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 16:10

I bardzo dobrze, może to trochę obudzi Agę z tego rocznego letargu i przeświadczenia, że "to był w sumie bardzo udany sezon".

Poza tym zmiany w TOP10 służą widowiskowości spotkań, w końcu się zaczną jakieś ciekawsze pojedynki ;)
Porando  sranie nie granie

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 16:50

I dobrze, niech najlepiej wypadnie z pierwszej piątki. Może zacznie w końcu coś grać

Jakoś o dziwo spełniły się moje oczekiwania - Aga przegrała wszystkie mecze w Stambule, nawet seta nie ugrała...

have more than u show
speak less than u know
Juka  

Link do postu Wysłany: 2013-10-26, 21:10

Mam pytanie do osób, które znają się na zasadach budowania rankingu: czemu Mashy, która jest w top5, nie liczy się do 16 najlepszych wyników "0" punktów za YEC z urzędu? Czy tylko dlatego, że się odpowiednio wcześniej wycofała?

Jeśli Aga faktycznie spadła na to 5 miejsce, to ja też uważam, że jest to najlepsze, co mogło się jej przydarzyć. Bo to był gorszy sezon i gdyby jakimś cudem "dostała" ten nr 3 za po prostu stabilną i bez błysków grę, to nic za bardzo by się nie zmieniło. Aga już taka jest, ona nie ma aż takiego parcia "do przodu", ale zadowala się byciem w topie. Po takiej Kerber, która zakwalifikowała się rzutem na taśmę do turnieju mistrzyń było widać głód gry. Aga grała "o waciki", bo przecież i tak miała "udany sezon". Ja tego trochę nie rozumiem, bo gdyby mnie przeszedł obok nosa wygrany Szlem, tak jak Adze w tym roku, to ostatnie co bym uważała, to że było ok. Chyba bym się zajechała próbując zmazać plamę i znaleźć przyczyny porażki. Po Agnieszce to trochę spłynęło, jak po kaczce (a przynajmniej tak dała wszystkim do zrozumienia), więc niech chociaż ten spadek w rankingu da jej do myślenia.

Btw - lubię Li, bo ma niesamowity charakter i wielki potencjał tenisowy, który teraz wreszcie właściwie wypełnia się pod czujnym okiem Rodrigueza. Gratuluję jej i cieszę się, że dziewczyna jest tam, gdzie jest. W pełni na to zasłużyła.
LMF  

Link do postu Wysłany: 2013-10-27, 15:12

Juka napisał/a:

Jeśli Aga faktycznie spadła na to 5 miejsce, to ja też uważam, że jest to najlepsze, co mogło się jej przydarzyć. Bo to był gorszy sezon i gdyby jakimś cudem "dostała" ten nr 3 za po prostu stabilną i bez błysków grę, to nic za bardzo by się nie zmieniło.

Oczywiście nie cieszę się, że Aga jest 5 bo jestem jej fanem i życzę jej zawsze jedynki, ale dokładnie - nie zasłużyła na nr.3, a porównując do zeszłego roku był zdecydowanie gorszy. Wynikami zasłużyła na TOP5, ale wiele razy swoją postawą była zdecydowanie poza 10.
Juka napisał/a:

Btw - lubię Li, bo ma niesamowity charakter i wielki potencjał tenisowy, który teraz wreszcie właściwie wypełnia się pod czujnym okiem Rodrigueza. Gratuluję jej i cieszę się, że dziewczyna jest tam, gdzie jest. W pełni na to zasłużyła.

Wiele razy myślałem o tym, że Adze przydałby się ktoś taki jak Rodriguez(nie sugeruje, że ma zmieniać trenera). Aga jest tak ciężką osobą, trudno ją zmotywować do ciężkiej pracy, często Tomek robi to co chce Aga, a nie na odwrót, poza tym wydaje mi się, że otaczając się osobami z Polski, ciężko żeby ktoś z nich był autorytetem dla Agi, chodzi mi o to, żę to Aga jest gwiazdą, a oni po prostu jej "towarzyszą" nie mając na nią większego wpływu. Znany światowy trener, ale nie ktoś taki jak Jimmy Connors, ale raczej spokojny wyważony jak Rodriquez, Lendl czy Hogstedt, może zmoblizowałby Agę do większej pracy.

Uważam, że rozstanie z ojcem kilka lat temu to była świetna decyzja(powinna to była moim zdaniem zrobić wcześniej), ale to powinno być raczej odpoczęcie od siebie, a nie trwałe rozstanie. O ile - porównując - Piotr Woźniacki sprawdza się dobrze w roli "menadżera", lepiej niż trenera, to papa Radwański jest świetnym szkoleniowcem, podobnie jak Aga z ciężkim charakterem. Przerwa była potrzebna i nikt co do tego nie ma raczej wątpliwości - ranking, gra Agi, sukcesy. Jednak uważam, że rozmowa po zakońćzeniu sezonu z ojcem powinna się odbyć. I gdyby atmosfera między nimi się oczyściła uważam, że ojciec powinien wrócić do sztabu szkoleniowego, nie wiem czy na turnieju, ale konsultacje, treningi w Polsce obowiązkowo. Jednego jestem pewien - papa Radwański chce dla córek jak najlepiej, tęskni za kontaktem i trenowaniem córek i z pewnością ma wiele pomysłów i potrafiły wprowadzić dyscyplinę w obozie. Ale potrzebne są kompromisy, zarówno ze strony Agi(przykładanie się do treningów) jak i ze strony ojca(mniej dopowiadania, wyśmiewania czy przymknięcia oka na kontrakty córek i krytyka ich w mediach).
tapczan  

Link do postu Wysłany: 2013-10-27, 16:58

Cytat:
często Tomek robi to co chce Aga, a nie na odwrót

Też mam podobne obawy. Tym bardziej jak jakiś czas temu na którymś z plotkarskich portali zobaczyłem filmik na którym Aga robiła Tomkowi o coś solidną awanturę.

Jeżeli zaś chodzi o Roberta to ja mam tylko jedną obawę. Robert przez tyle lat nauczył Agnieszkę pushować i przez wszystkie lata gdy ją coachował to gra Agi opierała się na defensywie. Jaką mamy pewność że i tym razem gdy Robert wróci Agnieszka znowu nie zacznie tylko biegać po bejdzingu?
LMF  

Link do postu Wysłany: 2013-10-27, 17:29

Racja, pewności nie mamy, ale kiedy Aga skupiała się na przebijaniu, była w okolicach 10 miejsca, gdy z Tomkiem zaczęła częściej atakować przesunęła się na stałe do TOP5 i nic nie wskazuje na to, że Aga spadnie.

Myślę, że ojciec zdaje sobie z tego sprawę jak i cała ekipa Agi. Sama defensywa po prostu nie da jej awansu, nie mówiąc już o utrzymaniu miejsca. Jest za duża presja by zmusić Agę do większej agresji, kibiców, komentatorów czy nawet trenera, który w każdym wywiadzie podkreśla, że trenują przejmowanie inicjatywy i wątpie, by cofnięto grę Agi do samej obrony.
Radwański jest ambitny i zrobi wszystko, żeby Aga osiągała większe sukcesy z nim niż z Tomkiem :P nie pozwoli na to, żeby wszyscy mu zarzucali, że przez niego najlepsza Polska tenisistka w historii Polski, zmarnowała swoją karierę. Będzie raczej chciał pokazać, że niepotrzebnie rozstawała się z ojcem i udowodnić, że jest lepszy :P

Link do postu Wysłany: 2013-10-28, 08:52

Adze potrzebny jest ktoś kto byłby dla niej autorytetem a takich postaci jest niewiele w całym dzisiejszym tenisie. Pamiętacie jej reakcje na krytyczne uwagi Fibaka? Poza Rogerem F., który nie pali się do trenowania kogokolwiek nie widzę praktycznie nikogo
W tej sytuacji należałoby raczej mysleć o zmianie treningu a nie trenera.
Potrzeba nowych bodźców. Gdyby tak Ula zaczęła jej deptać po piętach z pewnością zobaczylibyśmy nagle pobudzoną Agnieszkę.
Dopóki jest tabelarycznie lepsza od swoich przyjaciółek(Wozniacki,Kerber)
spoczywa na laurach.
first-pepe  Poszukiwacz

Link do postu Wysłany: 2013-10-28, 21:11

tapczan napisał/a:
Też mam podobne obawy. Tym bardziej jak jakiś czas temu na którymś z plotkarskich portali zobaczyłem filmik na którym Aga robiła Tomkowi o coś solidną awanturę.

Gdzie można to zobaczyć?
sowisko  

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2013-10-30, 20:35

^ Chyba o ten filmik chodzi: http://www.pudelek.tv/vid...-Z-KOLEGA-2926/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi