top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2018-12-27, 21:23 ITF 2019 kobiety + juniorki & WTA 125 k

;-)

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Link do postu Wysłany: 2019-01-04, 22:18

W tym "rozdziale" mamy na początek Paulę Kanię w 15 k w Monastirze. Miota się to dziewczę potwornie - przecież jak chciała budować ranking ITF - to było pojechać w grudniu do Turcji zamiast do Indii skąd - umówmy się - przywiozła wielkie g . Przecież Jej "kochaś" na Turcję też powinien się zgodzić ;) )
Mało profesjonalne to wszystko - no ale może uda się szybko wskoczyć na poziom umożliwiający starty w 25 k .
Oczywiście "zajrzymy" też do Traralgon na turniej juniorski!

plastras

Link do postu Wysłany: 2019-01-10, 17:47

Paula póki co w 1/4 F; ale się męczy.
Kubka już wyjechała z Traralgon; od jutra w MD powalczy Stefania.

plastras

Link do postu Wysłany: 2019-01-11, 09:34

Jest wreszcie playlista "sześćdziesiątek" we Francji i Australii granych od 21.01
Z naszych jest tylko Maja - jako LQA do Andrezieux-Boutheon. Ani tu; ani w Burnie nie ma Magdy Fręch; więc będzie dalszy "zjazd" w rankingu. Fręchówna za dwa tygodnie zatrzyma się tuż przed kreską "200".
Maja bedzie mieć w kwalach dziewczynki z rankingiem 250 WTA i niżej; więc mam nadzieję, że sobie poradzi. Do awansu trzeba wygrać dwea mecze. W MD - na razie 14 zawodnicek z TOP 200. w tym samym tygodniu w 25 k w Kazaniu grać będzie Kawa.
A od 14.01 na Gwadelupie powinna walczyć Ula...

Edit - Uuu - z Magdą Fręch robi się poważnie - ciągle nęka Ją kontuzja nadgarstka i teraz -widząc że z grania nici - Magda chce ją wyleczyć. A to może trochę potrwać; było to robić " na świeżo" czyli od lipca; przecież ma ranking praktycznie tylko na pół roku...Słabo to wygląda - "Kuczerka" z czymś podobnym pauzowała pół roku (beż operacji - tylko zastrzyki z komórek macierzystych...)

plastras

Link do postu Wysłany: 2019-01-11, 13:50

W Traralgon szybkie pożegnanie ze Stefanią Rogozińską- Dzik.
Przynajmniej w singlu...

plastras
tapczan  

Link do postu Wysłany: 2019-01-12, 22:25

Ech Magda ... Pewnie chcieli tą Australie lepiej wziac. Magda ledwo skonczyla 21 lat wiec ma czas, ale ona swoj ranking musi wybiegac wiec to bedzie wymagalo wysilku. Szkoda ze Magda nie zaryzykuje jakiejs zmiany trenera, wyjazdu za granice etc. Magde Linette wrzucilo to na inny poziom, ale juz np. Kaske Piter ryzykowne zagranie zepchnelo zupelnie poza kontakt z WTA.

Maja bedzie miec ten sam problem co Iska. Raz ze ja moze rozklepac zawsze jakas strzelba milion miejsc rankingowych nizej, dwa ze ciezko zagrac nastepnego dnia mecz jak dzien wczesniej sie biegalo po Bejdzingu przez 3h. BTW bardzo sie ciesze ze zobacze Maje w ZG. Najwyrazniej mimo warunkow fizycznych ciagle wszyscy widza w niej talent i wieksza przydatnosc w reprezentacji niz Kawy/Piter/Uli.

Jutro graja wszyscy. Hubert, Kamil, Iga i na koncu Magda. Kyrie elejson jak ja lubie jak zaczyna sie AO :P

Link do postu Wysłany: 2019-01-13, 20:26

Ja myślę, że istotne będą styczniowe ITF-y co do składu naszych- oczywiście mam na myśli pozycję 4-5. Bo zakładając, że Fręchówna leci - to ktoś wskakuje do drużyny. Może nawet na pozycję nr 4. I chyba nie musi to być Maja. Może Ula?
Warunek konieczny - finał w tej 25K i słaba Chwalińska we Francji.

plastras

Link do postu Wysłany: 2019-01-14, 09:26

Wiecie co - tak sobie rozmyślam; dlaczego Kasi Piter nie udalo się "wynieść" na inny (czytaj: wyższy) poziom =- a propos tego trenera zagranicznego - chyba zadecydowała "fizyczność" Kasi. No niestety; fizycznie to Panna Piter była i jest przygotowana tylko do moonbalingu i biegania. I pewno jak spróbowała zmiany to już było "too late" po prostu.
To wszystko nie jest takie proste: Magda Linette znalazla "to czego szukała" trochę z przypadku. Zuniciowi spodobała się chęć do tytanicznej pracy u Magdy no i to, że nigdy się nie poddaje; mimo że bierze w pupę. Ja osobiście nie wiem jakiego typu człowiekiem jest Magda Fręch; tu trzeba sporo odwagi. Tak jak Hubert to zrobił - bez mamrotania o szopach itd. A teraz na dodatek nie wiemy jak poważny to uraz u Fręchówny - bo widać że "sam" nie przejdzie. Pauza może być miesięczna, ale może być i półroczna. Nie ma co przyśpieszać powrotu, bo nic z tego nie będzie i dziwię się, że nie wyleczyli urazu Magdy od razu po Wimbledonie. No, chyba że to uraz odnawialny - po obciążeniach; dłuższym treningu - tu tylko mogę zgadywać.
U Igi przecieżź też bylo mnóstwo znaków zapytania; przeszla z Mery do Legii bo na Merze nie widziała miejsca do rozwoju (i koniecznie trzeba dodać znaczenie Warsaw Sports Group). W samą porę - bo zyskała dostęp do innych - lepszych lekarzy, którzy wyleczyli Jej stary uraz. I widać że uklad : Sierzputowski - Rusin- Bochenek (i z boku Świątek - senior) zdaje egzamin. Ale wymieniłem tylko cztery osoby z tzw teamu - wiadomo że w razie potrtzeby Iga ma "szybki" dostęp do wiekszej listy specjalistów z psychologiem na czele.
A o Magdzie Fręch wiemy tyle, że jest Ona i trener Kobierski. Pewno ma w domu wsparcie, ale na jakie wsparcie może liczyć w klubie - nie wiadomo.
To samo chyba jest i u Maji. Jest Ona; trener i jakieś tam wsparcie miasta. I tyle.

plastras

Link do postu Wysłany: 2019-01-14, 15:28

Paula w pierwszym tygodniu zakończyła przygodę w Monastyrze na QF. !2 "oczek" da JeJ awans - za tydzień - na miejsce około 470 w rank ITF. W obecnym tygodniu w takiej samej 15 k musi przebijać się przez eliminacje. Rozgromiła tunezyjską 15-letnią "no name" rowerem; dziś jeszcze mecz w Q2 o awans...

plastras
Odpowiedz do tematu