top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matus
2009-11-15, 09:36
Space93  Czas zostać nr 1

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2009-08-06, 00:18 Kim Clijsters wraca na kort

Była najlepsza tenisistka świata zagra w przyszłym tygodniu w Cincinnati. Czy po dwóch latach przerwy i urodzeniu dziecka Belgijka będzie potrafiła przebić się na szczyt?

- Nie myślę na razie o zwycięstwach. Po prostu stęskniłam się za tenisem, turniejami i koleżankami - mówi 26-letnia Clijsters, która przerwała karierę w 2007 r. Ostatni turniej zagrała w maju w Warszawie. Niespodziewanie ogłosiła wtedy na konferencji, że kończy z tenisem. - Chcę poświęcić się rodzinie, sport przestał być najważniejszy. Mam dość kontuzji, ciągłych podróży - mówiła. Jej odejście wywołało szok, bo wciąż była młoda, miała na koncie 14 mln dol., wygrane w US Open i 33 innych turniejach. Wydawało się, że jest zaledwie w połowie drogi.

Niedługo potem wyszła za mąż za amerykańskiego koszykarza Briana Lyncha i urodziła córeczkę Jadę. W styczniu tego roku przeżyła rodzinny dramat, gdy jej ojciec, były piłkarz reprezentacji Belgii Leo Clijsters, umarł na raka.

W marcu ogłosiła, że chce wrócić. Zagrała z Timem Henmanem, Andre Agassim i Steffi Graf pokazówkę na otwarcie dachu nad kortem centralnym w Wimbledonie, zdecydowała się też na kilka ligowych meczów w USA. Od poniedziałku znów wystąpi w turniejach WTA Tour - w Cincinnati, Toronto i US Open. Jeśli dobrze pójdzie, w 2010 r. wróci na stałe.

Od Australijki Evonne Goolagong w 1980 r. tenisowej mamie nie udało się odnieść sukcesu w Wielkim Szlemie. Po narodzinach dziecka na kort wróciło później tylko osiem kobiet. Wśród nich m.in. Lindsay Davenport, która w wieku 30 lat radziła sobie nieźle - wygrała trzy turnieje, ale nie w Szlemie. - Dziecko sprawia, że ma się mniej czasu, ale też hartuje charakter, czyni silniejszą - podkreśla Austriaczka Sybille Bammer, jedyna mama w obecnej pierwszej setce rankingu WTA, która po narodzinach dziecka zdołała awansować z trzeciej setki na 19. miejsce.

Według "Independenta" Clijsters ma dużą szansę na sukces, bo kobiecy tenis jest w słabej kondycji. Brakuje wyrazistych liderek. Clijsters ze swoją wybuchową mieszkanką siły i świetnej techniki może więc trochę namieszać.
źródło: sport.pl
A Wy co uważacie? Jak brzmi Waszaodpowiedź na pytanie postawione na początku artykułu?
Ja szczerze będę kibicował jej. Mam nadzieję, że podczas US Open namiesza. :)

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-08-06, 08:27

Oj myślę, że namiesza... znaczy nie wiem, czy od razu; bo to będzie jednak co nieco zależne od losowania, ale każdy wygrany mecz będzie Clijsters dodawał pewności siebie. Jeżeli ugra po dwie rundki w Cincinnati i w Toronto, to faktycznie, może namieszać już w US Open. Mam nadzieję, że będzie się czuła dobrze fizycznie i że dostanie pozytywną odpowiedź czy grać w 2010. Trochę mi brakuje tych słynnych szpagatów!
Przecież czekamy na Nią w FED Cup!!!

plastras
Matus  

Aga czy Ula?: Agnieszka

Link do postu Wysłany: 2009-08-06, 10:45

Niech namiesza, ale na Isię niech nie trafia w US Open szczególnie :D

A. Radwańska ≈ U. Radwańska ≈ Fręch ≈ Kanepi ≈ Stephens ≈ Ka. Pliskova ≈ Linette
Lottner ≈ Leśniak ≈ Korpatsch ≈ Zhuk ≈ Bacsinszky ≈ Świątek ≈ Halep ≈
KaniaChwalińska ≈ Kasatkina ≈ Piter ≈ Vondrousova ≈ Svitolina

Igor  Flavia Pennetta

Link do postu Wysłany: 2009-08-06, 12:45

Myślę że powróci do top 50,30 ale nie od razu

http://www.erepublik.com/en/referrer/ig00r = rejestrować się ;)

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 09:59

Dzisiaj na ES od 18:15-do 23:30 Cincinnati.
Czyli oglądamy trzeci mecz na korcie centralnym: Clijsters- Kuzi!

Myślę, że wynik tego meczu (ew. następnych...) będzie miał wpływ na to co zrobi Clijsters po US Open. To znaczy-czy koniec na ten rok, a może jeszcze Japonia i Chiny :) ))
Ciekawe na którym miejscu zadebiutuje na liście WTA po US Open. To będzie pierwsza setka; czy gorzej?

plastras
MQ09  Serena Singer

Aga czy Ula?: Obydwie ;p

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 10:42

Ona musi jakos zagrac 3 turnieje i jakies wyniki uzyskac zeby znow byc w rankingu.Nie znam sie zbyt nn tym. Ale narazie idzie jej swietnie ; ) Dzis na ES :lol: Boze ale mecz sie zapowiada ... Niech lepiej vee szybko becknie zmeczona Penette.O prawo lewo i tak nascie razy i Kim ; )

http://masin2.posadzdrzewo.pl

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 11:45

Obecnie już Kim byłaby w top400 :P Jeśli wygra Cincinnati to jest w pierwszej setce. Generalnie po US Open to ona pewnie już będzie w granicach top 50.

Igor  Flavia Pennetta

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 16:11

Ledwo weszła już pokonała Bartoli.. Która zwyyciężyła w Stanford i Schnyder tenisistki z top 30 :-D

http://www.erepublik.com/en/referrer/ig00r = rejestrować się ;)
ilidan  

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 17:48

To jedyna, która może rzucić poważne wyzwanie Williams sisters. Szczerze jej kibicuję, bo naprawdę przepadam za tą dziewczyną :)

P.S. Popatrzcie tylko na highlights meczu z Venus Williams w trakcie US Open 2005, kiedy Kim była w swojej najwyższej formie.

http://www.youtube.com/watch?v=ApZ_bVWrDbE

Link do postu Wysłany: 2009-08-14, 07:51

Akcja około 1:30 to po prostu fenomen. Niesamowite. Te jej szpagaty.
A poza tym w tym filmiku zwraca uwagę jak umalowana była kiedyś Vee. xD

MQ09  Serena Singer

Link do postu Wysłany: 2009-08-14, 15:56

Piekny mecz Kim z Vee ; )

Kim wygrywa 3 mecz z rzedu ! Spektakularny powrot ; ) Wygrala z Kuzniecowa 6-4 4-6 6-2. Kuzniecowa grala tak beznadziejnie.Raz potrafila sie podniesc, potem przegrywala, ona jest taka slaba, boze czemu ona wygrala RG >?! Niecierpie jej. Za to czapki glow dla Kim ; ) Gra swietnie jak na tyle miesiecy nieobecnosci.Nie jest to jej szczyt, ale jest super. Backhand stal sie gorszy od forhendu , ale praca czyni mistrza ; )

Patrycja  Polish Open!

Link do postu Wysłany: 2009-08-15, 19:26

Kim :love:

Link do postu Wysłany: 2009-08-19, 07:50

Powrotu ciąg dalszy: Baltacha to była bułka z masłem, teraz pierwsza "młoda gniewna" -Azarenka. Jak Kim będzie grała tak samo jak w Cincinnati to liczę na dwusetówkę dla niej, -tak gdzieś 6:3 6:3 - Azarenka niczym mi nie imponuje - oprócz pozycji w rankingu rzecz jasna!

plastras
MQ09  Serena Singer

Link do postu Wysłany: 2009-08-19, 19:53

Nastepna Azarenka !!! Niech Masza szybko konczy ... Kurde ich mecz z Vika bedzie ekscytujacy !! : )) Z Baltacha nie bylo latwo ale sobie proadzila, Elena ma super technike !

Link do postu Wysłany: 2009-08-20, 09:09

Elena psuła w tym meczu takie piłki że nie dało się na to patrzeć.
Azarenka pokonana. Jeśli pokona Janković to ma półfinał.

Odpowiedz do tematu