top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum;

Poprzedni temat «» Następny temat

Aga czy Ula?: Ulcia

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 22:43 Konflikt na linii Radwański - Makarczyk !?

Turniej tenisistek rangi WTA Tour Premier I Pre Grand Slam - Warsaw Open (z pula nagród 600 tys. dol.) osiągnął fazę półfinałów, ale wciąż nie cichną echa zamieszania, a właściwie starcia "teamu Radwańskich" - szczególnie Roberta Radwańskiego - z dyrektorem imprezy Stefanem Makarczykiem.
Wszystko zaczęło się w niedzielę po południu, gdy Agnieszka Radwańska poinformowała organizatorów, że nie zagra w turnieju z powodu kontuzji pleców, a także przedstawiła zwolnienie wystawione przez lekarza WTA Tour, co pozwoliło jej uniknąć zapłacenia regulaminowej kary za nieuzasadnioną absencję.

Trener utalentowanych sióstr z Krakowa, Robert Radwański, przedstawicielom trzech mediów przedstawił też w niedzielę na kortach Warszawianki swoje żale na organizatorów, którzy mieli się nie wywiązać z wcześniejszych obietnic wypłaty "startowego" (czyli gratyfikacji za sam przyjazd i start w imprezie), a jednocześnie stosownymi premiami pozyskali największe gwiazdy turnieju, m.in. Rosjankę Marię Szarapową i Słowaczkę Danielę Hantuchovą.
Skutkiem tego spotkania były poniedziałkowe publikacje i rozmowy z Radwańskim w trzech dziennikach o ogólnopolskim zasięgu, w których znalazły się również wywiady z Makarczykiem, przedstawiającym swoją wersję wydarzeń.

Od tego momentu Robert Radwański nie pojawił się na kortach Legii, Agnieszka w poniedziałek na konferencji prasowej zapewniła o swoich problemach zdrowotnych, a także odmówiła jakichkolwiek komentarzy spekulacji i wzajemnych oskarżeń.

"Przed rokiem na Warszawiance turniej odbywał się w normalnych warunkach, z pełnym zapleczem i strefą dla zawodniczek. Tutaj jest straszny bałagan i prowizorka, a w tych warunkach można co najwyżej rozgrywać turniej rangi ITF, a na pewno nie WTA Tour" - powiedziała Radwańska.

Te uwagi, cytowane przez liczne media, spowodowały reakcję organizatorów, którzy konsekwentnie zaprzeczali jakoby wypłacali zawodniczkom "startowe" za grę w Warsaw Open, a także krytykę obiektu Legii przedstawili jako "zemstę Radwańskich".

W czwartek nastąpiła kolejna odsłona sporu i do swoistego kontrataku przystąpił dyrektor turnieju Stefan Makarczyk, który na konferencji prasowej udostępnił dziennikarzom treść maila Roberta Radwańskiego, w którym ten napisał m.in.: "Jeżeli jedziesz do Madrytu na łowy zawodniczek, to przecież nie z pustą sakwą. Ale dla nas masz tylko dobre słowo, ale dla innych masz na zachętę. Pamiętaj możemy w każdej chwili zgłosić medikal. Obyś się nie przeliczył z kalkulacjami (...) w tej chwili mogę ci zagwarantować grę tylko Uli".

"Wciąż nie zamknęliśmy budżetu imprezy i trochę z obawami przygotowujemy się do bilansu finansowego Warsaw Open. W tej sytuacji mogę zapewnić, że żadna zawodniczka nie otrzymała od nas pieniędzy za przyjazd do Warszawy i grę w turnieju" -powiedział dziennikarzom Makarczyk.

PAP nie udało się w czwartek skontaktować z Robertem Radwańskim, który przed południem z rodziną poleciał do Paryża na wielkoszlemowy Roland Garros. Trener krakowskich sióstr jednak dowiedział się o przebiegu konferencji prasowej i odgraża się upublicznieniem innych maili z korespondencji z Makarczykiem.

Zapowiedział też wydanie jeszcze przed wieczorem oświadczenia, ale tylko dla trzech wybranych mediów, których przedstawicieli zaprosił w niedzielę na Warszawiankę.

Wiadomo, że przedmiotem sporu są pieniądze i to pewnie nie małe biorąc pod uwagę, że dość kosztowne jest ściągniecie na turnieje nie uwzględnione w obowiązkowych startach zawartych w kalendarzach tenisistek ze ścisłej światowej czołówki.

Jednocześnie jednak panowie Radwański i Makarczyk dość swobodnie szafują określeniem "patriotyzm". Trener tłumaczył wielokrotnie, że jego córki zawsze z chętnie będą grać przed polską publicznością i że dumne są, gdy mają ku temu możliwość. Natomiast dyrektor turnieju odwołuje się do tego słowa wskazując je jako swoistą powinność krakowskich tenisistek, które winny uwzględnić trudności organizatorów z dopięciem budżetu.

Trudno zrozumieć cel tego zamieszania, a przede wszystkim faktu, że publicznie mówi się o "startowym", co jeszcze niedawno było uznawane za jedną z tajemnic "gentelman's agrement".

W dodatku jeszcze bardziej zaskakuje swoista podjazdowa wojna prowadzona przez obie strony, bowiem Radwański po niedzielnym spotkaniu z trójką dziennikarzy nie pojawił się już na kortach Legii. Nieformalnie jego miejsce w krześle trenerskim zajęła Agnieszka, radząc podczas meczów młodszej siostrze Urszuli, która odpadła w 1/8 finału. Również czwartkowa konferencja prasowa zwołana została przez Makarczyka kilka godzin po tym, jak "team Radwańskich" poleciał do Paryża.

Wyjaśnienie wzajemnych pretensji przez obydwu panów powinno chyba jednak nastąpić w zaciszu gabinetu dyrektora turnieju, w cztery oczy, a nie za pośrednictwem mediów, w dodatku wybranych. Tym bardziej, że atmosfera wzajemnych pomówień na długo zostawi niesmak kibiców i negatywne opinie dotyczące rodziny Radwańskich, ale i turnieju, którego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania.

Agnieszka i Urszula Radwańska
Masha Neuner  C'mon Maria, Vika, Aga!

Aga czy Ula?: Robert

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 22:49

Wstyd.... :-/ Radwańscy zapłacą pewnie ogromną karę za ten tekst o medical. Wychodzi na to, że oszukali.

Those who belong at the top never forget their way back.
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 23:34

To Makarczyk raczej za to odpowie i zapłaci karę za publikację prywatnej korespondencji, bez pozwolenia autora. A takie coś w polskim prawie jest karalne.

Ale niemniej wszystko to zakręcone jest.
Wydaje mi się, że Aga ma tą kontuzje - ten plaster od Rzymu - widać na zdjęciach, słaba 1 runda w Madrycie. To raczej nie wymyślone, no zresztą lekarz od WTA potwierdził kontuzję i wydał 'medical'.

Ja tam na sprawy poza kortowe nie patrze, bo mnie to nie interesuje. Dla mnie najważniejsza jest gra i to co na korcie.

Straciłem dzisiaj tylko szacunek do Polsatu Sport, który wykorzystał sytuację i pojechał po rodzinie Radwańskich na wizji. Do tego Pan komentator czytał na głos kawałek listu. Tą sprawę powinni chyba sobie wyjaśnić Makarczyk i Pan Robert, a nie żeby był rozgłos na całą Polskę.

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Masha Neuner  C'mon Maria, Vika, Aga!

Aga czy Ula?: Robert

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 23:42

Cinek napisał/a:
To Makarczyk raczej za to odpowie i zapłaci karę za publikację prywatnej korespondencji, bez pozwolenia autora. A takie coś w polskim prawie jest karalne.

To będą już dwie kary. Chyba, że papa Radwański ujawni inne e-maile, to będą już trzy :-| I tak będą się obrzucać błotem, a straci na tym tylko tenis sióstr.

Those who belong at the top never forget their way back.
Cinek  Rewolucjo trwaj

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 23:57

Oby nie stracił. Dobrze, że Agnieszka powiedziała w jakimś wywiadzie, że się w to nie miesza. I Dobrze. Niech się skupi na tenisie. Przed nią Paryż.

"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

MaRQs  Persona non grata

Aga czy Ula?: Tylko Aga!

Link do postu Wysłany: 2009-05-21, 23:57

Mnie tez ogolnie wali to co robi Agnieszka i jej ojciec, ja ich nie znam, wiec osadzac nie mam zamiaru. Lubie tenis Agnieszki i tyle.

Powiem tylko tyle, ze kiedys Isia była moją uluboną zawodniczka, ale od jakiegos czasu juz nie jest. I raczej nie bedzie.

Aga czy Ula?: Ulcia

Link do postu Wysłany: 2009-05-22, 07:55

Dziękuje za wypowiedzi. Niemniej uważam, że gdzie rozdają pieniądze, tam
toczy się walka podjazdowa. Kazdy, każda widzi w tym swój interes !?

Agnieszka i Urszula Radwańska
MaRQs  Persona non grata

Aga czy Ula?: Tylko Aga!

Link do postu Wysłany: 2009-05-23, 23:55

Polsat wg mnie zachował się skandalicznie. A Krzysio Wanio w szegolnosci. Panowie Tomaszewscy jakoś ten sprawy wogole nie komentowali.

Cinek  Rewolucjo trwaj

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 00:05

Bo oni mają swoją klasę, nie piorą brudów, tylko skupiają się na tenisie i za to im chwała.
A Wanio od zawsze nie lubi Radwańskich, tak samo jak nie lubi ich ES, bo Radwańscy krytykują komentatorów ES, za to co im mówią, gdzie mają grać, co mają robić i jakiej by oni tenisistki nie zrobili perfekcyjnej, co by szlemy wygrywała. I ES ciągle też zachowuje się nie fair. Na ich stronie ciągle jakieś dziwne artykuły, jeden był, że Robert R. obstawia kase u bukmacherów jak grały siostry w Dubaju i Pan Robert ich za to posądził i będzie sprawa w sądzie, za pisanie takich rzeczy o nim, a ten listy Pana Roberta też jako pierwszy pojawił się na stronie ES i robili wielką aferę.
Mi się wydaje, że tak na prawdę to u nas sportowców niszczą głównie media.

piterus  <-po prostu Piotrek

Aga czy Ula?: Roma

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 07:59

Nom ale np. p. Karol Stopa nie odnosi się krytycznie do Agnieszki wręcz przeciwnie broni jej przed onetowcami więc z deka Cinek cię nie rozumiem o co ci chodzi z komentatorami
DORA  

Aga czy Ula?: Justyna

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 13:30

Przecież to na onecie takie bzdury na temat ustawki meczu w Dubaju wymyślali a nie na ES. Ja pamiętam jak Pan Stopa bronił sióstr i krytykował na antenie internautów za to. A po 2 na ES nikt nie steruje karierą Agi i Uli. Tam zawsze podkreślają "jak se pościelisz, tak się wyśpisz". Oni tylko wyrażają swoją opinie na dany temat.

Cinek  Rewolucjo trwaj

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 13:37

Nie masz racji DORA.
Na eurosport.pl ostatnio ciągle szukają sensacji. Podczas, gdy siostry grały mecz w Dubaju to pojawił się tam obszerny artykuł z jakimiś żenującymi stwierdzeniami, że Pan Radwański ustalił, że ma wygrać Ula i postawił u bukmachera na nią pieniądze i tak się dorabia. Zresztą toczą się w tej sprawie rozprawy w sądzie.

DORA  

Aga czy Ula?: Justyna

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 13:50

No bo oni zasugerowali się onetem. Pewnie chodziło im o to że takie spekulacje chodzą na temat tego meczu. że ludzie doszukują się 2 dna itd. Na pewna komentatorzy ES tak nie sądzą. Ja tego nie czytałam ale myślę że tak jest.

Cinek  Rewolucjo trwaj

Link do postu Wysłany: 2009-05-24, 14:53

Komentatorzy ES tak nie sądzą, ale pierwszy artykuł jaki pojawił się na ten temat to był na eurosport.pl i to z ES sądzi się Radwański.

Odpowiedz do tematu