top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane

Poprzedni temat «» Następny temat
piterus  <-po prostu Piotrek

Aga czy Ula?: Roma

Link do postu Wysłany: 2012-01-04, 22:31 Kościół i religia

Temat przeznaczony do dyskusji o Kościele, religii. Tu można się podzielić swoimi refleksjami na tematy 'sacrum' i możemy powalczyć na agrumenty za jakąś tezą.

Link do postu Wysłany: 2012-03-02, 22:13

Forum typowo sportowe, widać że taki temat nie ma tu większej racji bytu. Szczególnie gdy nie ma doprecyzowanego wątku.

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 08:53

Dlaczego? Ja zakładałem to jako wątek ogólny - można to pogadać o wszystkim - począwszy od pytania - Gdzie jest krzyż?, a kończąc na jakichś postach o religiach.

Ale jeśli ktoś nie chce to niech nie pisze. ;-)
Nadal  Aut vincere, aut mori

Aga czy Ula?: Aga oraz Wozniacki, Goerges, Stosur

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 10:57

Ogólnie to staram się być ateistą, ale rodzina wymaga ode mnie bierzmowania.
Może to jest trochę śmieszne ale jak każdy nastolatek po bierzmowaniu kończę moją przygodę z kosciołem.

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 12:05

Moim zdaniem uogólniasz, są nastolatkowie, którzy po bierzmowaniu chodzą do kościoła. Jednak większość tak jak mówisz.

Aga czy Ula?: Obie :)

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 13:17

Dla mnie głupotą w kościele jest dawanie księdzu tzw. "zaliczek".Sorry,ale po co za pogrzeb dawać 1000 złociszy i jeszcze ksiądz przyjdzie z wielką łaską.A jak nie dasz to nie przyjdzie i nie odprawi mszy i tyle. :roll:
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 14:04

Ja swojego zdania na temat kościoła i religii lepiej tutaj nie napisze, bo Was wszyskich zdeprawuje :-P .

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Miron  AgUla

Aga czy Ula?: AgULA

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 14:06

Ja do Kościoła nic nie mam. Ale większość księży to mam ochotę czasami powystrzelać. Dostają kasę za nic i jeszcze fochy stroją. Choć oczywiście nie uogólniam bo zdarzają się księża z prawdziwego powołania ale to już bardzo rzadkow dzisiejszych czasach

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 14:27

Cinek napisał/a:
Ja swojego zdania na temat kościoła i religii lepiej tutaj nie napisze, bo Was wszyskich zdeprawuje :-P .

Ja chętnie wysłucham ;-)

Ja osobiście zgadzam się z poglądami Kościoła - jednak mi nie pasują jego "pracownicy" w dużej części. Niestety, ale "zawód" księdza jest teraz jedną z dobrze płatnych ścieżek zawodowych, a nie prawdziwego powołania.

Aga czy Ula?: Obie :)

Link do postu Wysłany: 2012-03-03, 18:37

Ja również chętnie wysłucham.

Gdyby się tak głębiej zastanowić to przecież człowiek nie wykluł się z jajka,tylko musiał być stworzonym.Ja wyznaję wiarę chrześcijańską.

Ciekawe jak to naprawdę jest z tym stworzeniem świata?
gość 

Link do postu Wysłany: 2012-03-05, 17:55

taka mała propozycja...myślę, że ogólne pisanie o Kościele czy religii mija się z celem...bo hasła w stylu księża są źli, a do Kościoła nic nie mam może napisać każdy, a chyba nie o to chodziło w tym poście...a i mam pytanko piterus co oznacza dla Ciebie "zgadzanie się z poglądami Kościoła"?

Link do postu Wysłany: 2012-03-05, 18:53

Zgadzać z poglądami Kościoła?

Dla mnie to utożsamianie się z jakimiś wartościami i normami moralnymi, które głosi Kościół.
gość 

Link do postu Wysłany: 2012-03-05, 19:02

więc bierz pod uwagę to, że ci 'jego "pracownicy"' też są jego częścią...a wartości i normy moralne o których piszesz też nie głoszą się same "w dużej części";)

Link do postu Wysłany: 2012-03-05, 19:06

Są zapisane, a poza tym można słuchać tylko części tych pracowników ;)
gość 

Link do postu Wysłany: 2012-03-05, 21:00

owszem, można...tyle że Kościół nie jest dla ludzi-ideałów, którzy przestrzegają jego zasad od a do z...Kościół jest po to, by stawać się lepszym...a żeby być lepszym najpierw trzeba być gorszym:) i to dotyczy również księży, bo również są ludźmi...myślę też, że nie nam oceniać czy ktoś się minął z powołaniem czy nie...i żeby nie było że tylko moralizuję, powiem tak: jestem wierzącym katolikiem. często osądzam innych (taka mało przyjemna część mojego charakteru) i dlatego widzę jakie sieje to spustoszenie przede wszystkim we mnie...a Kościół (cały, bez wyjątków) daje mi środki do tego, żeby móc coś z tym zrobić.i wśród tych środków normy moralne są na końcu...
Odpowiedz do tematu