Link do postu Wysłany: 2010-07-20, 00:02 Największe come back'i Agnieszki

Agnieszka Radwanska def. Mara Santangelo 5-7 7-6(8) 6-3
Aga obroniła 1 piłkę meczową.

2. Stuttgart 2007
Agnieszka Radwanska def. Marion Bartoli 0-6 6-2 6-1
Aga przegrywała 0-6 0-2, ale wygrała 'prawie' 12 gemów z rzędu (z jednym malutkim wyjątkiem).

3. US OPEN 2007
Agnieszka Radwańska def. Maria Sharapova 6-4 1-6 6-2
Maria miała 4-6 6-1 (wygrała 6 gemów z rzędu od stanu 1-0 i następnie seta) oraz w trzecim secie wygrała 2 gemy: 2-0 i miała serwis (czyli wygrała 8 gemów z rzędu), po czym przegrała 6 gemów z rzędu od stanu *2-0 -> 2-6.

4. Australian Open 2008
Agnieszka Radwańska def. Nadia Petrova 1-6 7-5 6-0
Petrova miała 6-1 *3-0, a następnie 5-4 30-15* i przegrała tego gema, a następnie przegrała (razem z nim) 9 gemów z rzędu -> 0-6 w trzecim.

5. Doha 2008
Agnieszka Radwanska def. Dominika Cibulkova 6-4 6-7(1) 6-4
Aga w trzecim secie przegrywała 1-3.

6. Pattaya City 2008
Agnieszka Radwanska def. Jill Craybas 6-2 1-6 7-6(4)
Polka obroniła jedną piłkę meczową.

7. Indian Wells 2008
Agnieszka Radwanska def. Ashley Harlkleroad 4-6 6-2 6-4
W decydującym secie Aga przegrywała 2-4.

8. Istambuł 2008
Agnieszka Radwanska def. Andreja Klepac 1-6 6-2 6-4
Aga w decydującym secie przegrywała 2-4.

9. French Open 2008
Agnieszka Radwańska def. Alize Cornet 6-4 6-4
Aga w pierwszym secie przegrywała 1-4, ale wygrała 5 gemów z rzędu.

10. Wimbledon 2008
Agnieszka Radwańska def. Svetlana Kuznetsova 6-4 1-6 7-5
Kuzi miała 4-6 6-1 4-2 *40-15 i nie wykorzystała piłek na prowadzenie 5-2 w trzecim secie, przegrała tego gema i w następstwie seta 5-7.

11. Charleston 2008
Agnieszka Radwanska def. Edina Gallovits 6-7(7) 6-2 7-5
W decydującym secie Aga przegrywała już 0-2 set.

12. Paryż 2009
Agnieszka Radwańska def. Alisa Kleybanova 6-7(5) 6-4 6-2
Aga przegrywała już 6-7(5) 0-3, ale odwróciła losy meczu i wygrała całe spotkanie.

13. Indian Wells 2009
Agnieszka Radwańska def. Agnes Szavay 6-0 5-7 6-3
Agnes miała 0-6 7-5 3-1 40-15* - czyli piłki na 4-1 w trzecim secie i swój serwis, ale nie wykorzystała tego i przegrała 5 gemów z rzędu -> 3-6.

14. i 15. Rome 2009
Agnieszka Radwańska def. Ana Ivanovic 6-1 3-6 6-4
Ajde miała 1-6 6-3 4-0* i przegrała 6 gemów z rzędu -> 4-6.
Agnieszka Radwańska def. Aravane Rezai 4-6 6-2 7-6(7)
Aga w decydującym secie prowadziła już 5-0, ale dała się dogonić, obroniła piłkę meczową i ostatnie wygrała to spotkanie.

16. New Haven 2009
Agnieszka Radwanska def. Roberta Vinci 2-6 6-2 7-6(5)
Vinci w trzecim secie miała 6-5 i serwowała żeby wygrać mecz.

17. Beijing 2009
Agnieszka Radwańska def. Maria Jose Martinez Sanchez 4-6 6-4 6-2
MJMS miała 6-4 4-0 i przegrała 6 gemów z rzędu i seta, a następnie przegrałą trzeciego seta do dwóch.

18. Doha 2009 (mistrzostwa na koniec sezonu)
Agnieszka Radwańska def. Vika Azarenka 4-6 7-5 4-1 RET
Vika miała 6-4 4-1 i przegrała drugiego seta 5-7, a w trzecim skreczowała.

19. Tokio 2009
Agnieszka Radwańska def. Andrea Petkovic 6-4 3-6 6-3
Aga w decydującym secie przegrywała 1-3.

20. Dubai 2010
Agnieszka Radwańska def. Regina Kulikova 3-6 6-4 6-3
Regina miała 6-3 4-3 40-30* i grała wspaniale, Isia wybroniła bp pięknym volley'em i uratowała seta i wygrała trzeciego.

21., 22., 23.Australian Open 2011
Agnieszka Radwańska def. Kimiko Date-Krumm 6-4 4-6 7-5
Aga przegrywała w trzecim secie 1-4*, ale wygrała go 7-5.
Agnieszka Radwańska def. Shuai Peng 7-5 3-6 7-5
Aga w trzecim secie przegrywała 3-5 i obroniła 2 piłki meczowe.
Radwańska/Chan def. Cibulkova/Pavlyuchenkova 4-6 6-2 7-5
W trzecim secie Aga i Chan przegrywały 1-4 0-30*, ale wygrały 7-5.

24. Indian Wells 2011
Agnieszka Radwańska def. Maria Kirilenko 6-0 2-6 7-5
Aga przegrywała w trzecim secie 3-5* 30-30*, ale wygrała 4 gemy z rzędu.

25. Eastbourne 2011
Agnieszka Radwańska def. Jarmila Gajdosova 7-6(5) 7-5
Aga w drugim secie przegrywała 2-5 i musiała bronić piłki setowej (obroniła ją asem przy własnym serwisie).

26. Carlsbad 2011
Agnieszka Radwańska def. Elena Baltacha 6-0 7-6(4)
Baltacha w drugim secie prowadziła 5-3, a przy 5-4 miała 3 piłki setowe.

27. Carlsbad 2011
Agnieszka Radwańska def. Daniela Hantuchova 0-6 6-4 6-4
W decydującym secie Aga przegrywała 3-4*.

28. Toronto 2011
Agnieszka Radwańska def. Vera Zvonareva 6-4 7-6(4)
Aga w pierwszym secie przegrywała 2-3* 0-40*, ale tego gema wygrała. W drugim secie Aga przegrywała *0-4, ale wyszła na 5-4*.

29. Istambuł - YEC 2011
Agnieszka Radwańska def. Vera Zvonareva 1-6 6-2 7-5
Agnieszka przegrywała 3-5* 15-40, Rosjanka miała 3 piłki meczowe, ale aga wygrała 5 gemów z rzędu. Vera miała też 3-1 i 2 piłki na 4-1 i swój serwis w trzecim secie, których nie wykorzystała.

30. Sydney 2012
Agnieszka Radwańska def. Caroline Wozniacki 3-6 7-5 6-2
Aga przegrywała 3-6 4-5* i Karolina serwowała by wygrać mecz, ale Aga wygrała 3 gemy z rzędu. Ponadto Caro miała w drugim secie *5-6, swój serwis i prowadziła w tym gemie *40-0, a potem miała jeszcze 2xAD na tiebreak.

31. Doha 2012
Agnieszka Radwańska def. Varvara Lepchenko 7-5 6-1
Varvara w pierwszym secie serwowała, by go wygrać i miała *5-4 *40-15 przy swoim serwisie, ale Aga 2 razy minęła Amerykankę pod siatką i wygrała tego gema, seta i mecz.

32. Dubaj 2012
Agnieszka Radwańska def. Aleksandra Woźniak 6-1 6-7(6) 7-5
Ola w trzecim secie prowadziła 4-2* 30-15*, 5-3* 30-30*, ale Aga od stanu *3-5 wygrała 4 gemy z rzędu i trzeciego seta 7-5.

33. Dubaj 2012
Agnieszka Radwańska def. Shahar Peer 6-4 7-5
Peer serwowała w pierwszym secie przy *5-4, ale Aga wygrała 2 gemy z rzędu i pierwszego seta 6-4.

34. Kuala Lumpur 2012
Agnieszka Radwańska def. Karolina Pliskova 6-4 6-4
Aga w pierwszym secie przegrywała *1-4, ale wygrała 5 gemów z rzędu i pierwszego seta.

35. Indian Wells 2012
Agnieszka Radwańska def. Flavia Pannetta 6-4 6-2
Flavia w pierwszym secie prowadziła 3-0 z dwoma przełamaniami i serwowała. Miała też piłkę na *4-1 w pierwszym secie. W drugim secie Włoszka w pierwszym gemie przełamanał Polkę i serwowała.

36. Montreal 2012
Agnieszka Radwańska def. Mona Barthel 4-6 6-3 7-6(5)
Agnieszka obroniła piłkę meczową przy stanie 5-6 *30-40.
W tie-breaku Niemka prowadziła 4-1 i 5-4.

37. US OPEN 2012
Agnieszka Radwańska def. Carla Suarez Navarro 4-6 6-3 6-0
Agnieszka przegrywała 4-6 *1-3 *30-40, ale zagrała winnera z forehandu po crossie w skrzyżowanie linii końcowych i następnie wygrała 11 gemów z rzędu.

39. Beijing 2012
Agnieszka Radwańska def. Lourdes Dominguez Lino 2-6 6-1 6-4
Agnieszka przegrała 1 seta, a w trzecim przegrywała już 2-4, ale wygrała 4 gemy z rzędu.

40. Istanbul 2012
Agnieszka Radwańska def. Sara Errani 6-7(6) 7-5 6-4
Agnieszka przegrała 1 seta, w drugim przegrywała 0-2 i *4-5.

41. Auckland 2013
Agnieszka Radwańska def. Jamie Hampton 7-6(4) 7-6
Hampton w pierwszym secie przy stanie *6-5 *40-30 miała piłkę setową przy swoim serwisie.

42. Miami 2013, R3
Agnieszka Radwańska def. Magdalena Rybarikova 7-6(5) 2-6 6-3
Magda prowadziła w 3 secie *3-3, serwowała i miała *30-15 oraz *40-40, ale Aga wygrała 3 kolejne gemy z rzędu i cały mecz.

43. Miami 2013, R4
Agnieszka Radwańska def. Sloane Stephens 4-6 6-2 6-0
Stephens prowadziła 6-4 *2-3, serwowała i miała *30-15, *40-15, *40-30, *40-40, ale od tego momentu przegrała 9 gemów z rzędu.

44. Pekin 2013, QF
Agnieszka Radwańska def. Angelique Kerber 7-6(7) 6-4
Kerber prowadziła w tiebreaku pierwszego seta 6-1 i 7-6, ale nie wykorzystała żadnej z 6 piłek setowych i przegrała 1 seta.

45. Australian Open 2014, R3
Agnieszka Radwańska def. Anastasia Pavlyuchenkova 5-7 6-2 6-2
Rosjanka prowadziła 6-2 2-0.

46. Doha 2014, R2
Agnieszka Radwańska def. Sorana Cirstea (ROU) 7-5 6-0
Agnieszka obroniła 2 piłki setowe w pierwszym secie przy 5-4 dla Rumunki.

47. Madryt 2014, R2
[3] Agnieszka Radwańska def. Svetlana Kuznetsova (RUS) 6-3 4-6 7-6(6)
Aga przegrywała w drugim secie 0-2*, *1-4, *5-6, w tiebreaku obroniła 3 piłki meczowe przy stanie *3-6 i wygrała 8-6.

48. Montreal 2014, R3
[3] Agnieszka Radwańska (POL) def. Sabine Lisicki (GER) 6-1 3-6 6-3
Aga przegrywała w trzecim secie 1-2*

49. Singapore 2014, 3. mecz grupowy
[2] Maria Sharapova (RUS) def. [6] Agnieszka Radwańska (POL) 7-5 6-7(4) 6-2
Po przegranym pierwszym secie Aga w drugim przegrywała *1-5, ale obroniła 3 piłki meczowe i wyszła na *6-5, mimo iż Sharapova przy *5-4 serwowała kolejny raz po mecz. Ten set dał awans do półfinału turnieju Masters.

50. Wimbledon 2015, 4 runda
[13] Agnieszka Radwańska (POL) def. Casey Dellacqua (AUS) 6-1 6-4
W drugim secie Aga przegrywała 0-4* i wygrała 6 gemów z rzędu.

51. Stanford 2015, 2 runda
[2] Agnieszka Radwańska (POL) def. [Q] Misaki Doi (JPN) 1-6 6-2 6-0
W drugim secie Aga przegrywała *0-2 i Doi miała przy *30-40 bpt'a na prowadzenie 6-1 *3-0. Nie wykorzystała go i przegrała 12 gemów z rzędu.

52. Toronto 2015, 3 runda
[6] Agnieszka Radwańska (POL) def. Alize Cornet (FRA) 6-2 4-6 6-4
W trzecim secie Agnieszka przegrywała 2-4 i 15-30 przy swoim serwisie, po czym utrzymała serwis i wygrała kolejne trzy gemy, kończąc całe spotkanie na swoją korzyść.

53. Australian Open 2016, 4 runda
[4] Agnieszka Radwańska (POL) def. Anna-Lena Friedsam 6-7(6) 6-1 7-5
W trzecim secie Agnieszka przegrywała *2-5, a przy *5-5 była dwie piłki od porażki.

54. Indian Wells 2016, 2 runda
[3] Agnieszka Radwańska (POL) def. Dominika Cibulkova 6-3 3-6 7-5
W trzecim secie Agnieszka przegrywała *1-4, *2-5 i obroniła 1 piłkę meczową.

55. Miami 2016, 3 runda
[3] Agnieszka Radwańska (POL) def. Madison Brengle (USA) 6-3 6-2
Aga przegrywała w pierwszym secie *1-3 *0-15, ale wygrała 5 gemów z rzędu.

56. Doha 2016, 3 runda
[3] Agnieszka Radwańska (POL) def. Monica Niculescu (ROU) 7-5 6-1
Aga przegrywała w pierwszym secie 1-4*, *2-4 *15-40, 3-4* (obronione kilka piłek gemowych).

57. Doha 2016, QF
[3] Agnieszka Radwańska (POL) def. [9] Roberta Vinci 3-6 6-2 6-3
Aga przegrała 1 seta, a w drugim Vinci miała piłkę by objąć prowadzenia *2-0 i serwować.

Całkowita ilość: 58
Stosunek come back'ów do choke'ów: 58-36 (+22)

Jeżeli dobrze widzę, to turniejem w którym Aga miała najwięcej come back'ów jest AO (6) oraz Indian Wells (5). W IW było też najwięcej choke'ów = 3, więc na razie bilans +1 :) .

---

Niektórych wyników nie jestem w 100% pewien i mogą być drobne pomyłki, więc jak ktoś wie lepiej - to piszcie - poprawimy :) .
Liczę też na jakieś inne propozycje Wasze - nie wszystko pamiętam.
Acha no i chodzi o mecze, w których Isia już prawie przegrała, ale uratowała mecz.

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Link do postu Wysłany: 2010-07-20, 10:04

Nie mam czasu za bardzo więc dodaj jeszcze, że duże powroty były na RG `08 z Cornet, w Paryżu `09 z Kleybanovą i w Linzu `09 z Safarovą.

Link do postu Wysłany: 2010-07-20, 10:40

z Kleybanova Aga przegrywala juz 6;7 0;3 i wtedy wyszla z tego wygrywajac seta 6;4,a w trzecim poszlo juz gladko. Z Cornet z tego co pamietam to ratowala pierwszego seta z 4;1 wyszla na 4;6. W meczu z Craybas w Pattayi obronila pilke meczowa, w meczu z Rezai w Rzymie co prawda prowadzila 5;0,ale pozniej musiala bronic pilki meczowej, wiec to tez w sumie come back.

Wiek: 27

Link do postu Wysłany: 2011-01-26, 20:15

Warto chyba dodać do tej listy mecz z Kimiko (z 1-4* do 7-5 w trzecim secie) oraz mecz z Peng (z 3-5 do 7-5 w trzecim secie). No i jeszcze 1 runda debla AO2011 (w trzecim secie z 1-4 0-30* do 7-5).

Indian Wells 2011, 3 runda singla
Aga przegrywała z Kirilenko 3-5 w trzecim secie i Rosjanka serwowała. Polka odwróciła wynik meczu na swoją korzyść, wygrywając 4 gemy z rzędu. 6-0, 2-6, 7-5.

A. Radwańska ≈ U. Radwańska ≈ Fręch ≈ Kanepi ≈ Stephens ≈ Ka. Pliskova ≈ Linette

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 03:16

Mała aktualizacja w pierwszym poście. Zgłaszajcie Wasze propozycje (turniej, rok, wynik, jaki come back).

Wiek: 27

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 13:15

Poprzeglądałem mecze Agi odkąd zaczęła grać w WTA i uzupełniłem listę o wszystko, co tylko pamiętałem. Mamy już sporą ilość meczów - 24 spotkania w których Aga wygrywała wydawałoby się 'przegrane mecze'. Jak ktoś ma zacięcie - poprzeglądajcie mecze Agi od 2006 roku - może komuś się coś przypomni - to dodamy. I będziemy się starać aktualizować tą listę. Ciekawe ile meczów będzie aż do zakończenia kariery przez Agę :-D .

MaRQs  Persona non grata

Aga czy Ula?: Tylko Aga!
Wiek: 28
Posty: 6871
Skąd: Upper Silesia

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 13:17

ja już nie pamiętam, ale na zawsze chyba w mojej pamięci zostaną mecz z Ivanović i Rezai, pamiętam śledziłem mecz Rezai z Agą na livescore i myślałem, że zejdę z tego świata:D

Mecz z Ivanović udało mi się obejrzeć chyba od stanu 4-3 w 3-im secie:D
Iśka na końcu zrobiła ten sam gest co Ajde, myślałem, że padne:D

Cinkowy filmik:P:P

stalion

Posty: 2437

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 13:26

Z Gajdosova w Eastbourne chyba wygrala drugiego seta 7:5 mimo ze bylo 2:5 i Jarmila miala setowa.
kiriosz

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2801

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 13:36

Cytat:

Kocham ten filmik i muzykę w nim :heart: Świetnie grała Agnieszka, bardzo odważnie i mądrze.

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 19:09

Ale przy następnej równowadze można zagrać agresywnie, a nie pasywnie. Zresztą większość z nas oglądała mecz z Verą - był do wygrania.

stalion

Posty: 2437

Link do postu Wysłany: 2011-08-04, 20:36

2009 Tokio, w meczu z Petkovic przegrywala 1:3 w trzecim secie, a wrocila na 6:3.