top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat

Link do postu Wysłany: 2017-06-12, 20:25 Popełniłam falstart

Radwańska dla Fakt24.pl. „Popełniłam falstart"

Urszula Radwańska już trenuje po zmaganiu się z wirusem mononukleozy. Polska tenisistka i młodsza siostra Agnieszki w rozmowie z Fakt24.pl przyznała, że popełniła błąd, przedwcześnie wracając do gry w turniejach. 26-latka zapewnia jednak, że jest na najlepszej drodze do pełnego wyzdrowienia. Radwańska pojawiła się w Warszawie z okazji startu akcji „Dzieciaki do Rakiet".

Z Urszulą Radwańską spotkaliśmy się w Warszawie przy okazji ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet". Tenisistka podzieliła się z nami wspomnieniami, a także opowiedziała, kiedy mogłaby wznowić swoją karierę po ciężkiej chorobie.

Jak się pani czuje teraz?

Dobrze, już teraz na pewno lepiej. Na pewno nie tak jeszcze, by grać turnieje.

A czy są już jakieś plany, kiedy mógłby nastąpić ewentualny powrót?

Nie, na pewno jeszcze nie. Teraz trenuję, ale też nie na 100%. Potrzebuję jeszcze sześciu tygodni, by wrócić do treningów na maksa. Nie chciałabym pojechać na turniej nieprzygotowana. Myślę, że jeszcze dwa miesiące będę tutaj na miejscu w kraju wracać do zdrowia.

A jakie są plany dalsze? Jak pani chciałaby skończyć ten sezon, biorąc pod uwagę ranking?

Powiem tak: na ranking na pewno nie patrzę, ogólnie mój powrót w tym roku to będzie dla mnie ogromna radość, bo jednak miałam straszne problemy zdrowotne. Wirus mononukleozy długo się za mną ciągnął i popełniłam falstart. Za wcześnie wróciłam na korty w lutym, ale wiadomo, że sportowiec bardzo chce. Ciężko mi patrzeć, jak inni grają i rywalizują, a ja siedzę w domu. Więc bardzo chciałam, bardzo mi brakowało tej rywalizacji, ale to było zbyt szybko i mój organizm się zbuntował, opadłam z sił.

Lekarze dawali pani „zielone światło", jeśli chodzi o powrót do gry? Czy to była bardziej pani decyzja, żeby szybciej zacząć grać?

No jakby dawali, ale troszkę na zasadzie „na własną odpowiedzialność", tak że mogę, ale widać, że jeszcze nie jestem gotowa. Moje parametry i wyniki to pokazywały, ale ambicja była większa. Teraz jestem już mądrzejsza i nie chcę już powtórzyć tego samego błędu, dlatego wolę poczekać. Może i na ten moment mogłabym wrócić, ale nie na 100%, więc muszę być teraz pewna.

Umówmy się: jest pani niewiele starsza od tych dzieciaków (5-12 lat), które tutaj biegają. Jak to było w pani przypadku? Zapewne tata miał największy wpływ na to, że została pani tenisistką? Czy to była jego ambicja, byście razem z Agnieszką grały w przyszłości zawodowo?

Mój tata był trenerem tenisa, więc jak byłyśmy małe, to moja mama pracowała i nie było, co z nami zrobić. Tata zabierał więc nas na korty i zawsze, gdy on miał z kimś lekcje, a my jako trzylatki zawsze się dookoła kortów kręciłyśmy. Tata miał nas na oku i my gdzieś tam sobie chodziłyśmy i patrzyłyśmy na inne dzieci. No i w końcu wzięłyśmy rakietę do ręki i grałyśmy taką gąbczastą piłką. Na początku była to zabawa, tata nas zachęcał, ale absolutnie nas do tego nie zmuszał. Od początku nam się to bardzo podobało, tata zaszczepił w nas ten sport.

A kiedy pojawiła się świadomość, że „chcę być tenisistką!"?

Jak grałyśmy z Agnieszką turnieje w Polsce, to zawsze wygrywałyśmy, byłyśmy najlepsze. To nas motywowało, że tutaj bez problemów dajemy sobie radę i zaczęłyśmy jeździć za granicę. Tata stwierdził, że to już nie nasz poziom, więc zaczęłyśmy wyjeżdżać. Wtedy traktowałyśmy to już na poważnie. W wieku 15 lat przyszły pierwsze pieniądze, grałyśmy w Polsce już turnieje zawodowe. Później zarobki wzrastały i stało się to naszą pracą. Ale nie było jednego takiego momentu decyzji, że „mamy to robić i być zawodowymi tenisistkami". To wyszło tak samo z siebie.

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2017-06-13, 07:13

Uleńcia - weź Ty sobie poszukaj lekarza - specjalisty od nóg.... Bo na leczenie głowy jest za późno!!!
Jak Ona chciala wrócić do Touru w lutym (wiemy co z tego wyszło...), jak dopiero od sierpnia będzie mogła trenować z pełnym obciążeniem ???
To ja bym już olał ten 2017; można by poprawić "fizykę" - jest czas na to i - jeżęli wogóle chce to zrobić na serio =- wrócić mocniejszą w 2018.
Wiadomo jak się wraca - dajmy na to - we wrześniu - gdzie większość z kurczącej się liczby ITF-ów, będzie obstawiona przez te, którym nie poszło + coraz mocniejsze juniorki szukające swoich szans...
No ale zobaczymy co zrobi młodsza Radwańska - w tym danym przypadku niczego nie da się przewidzieć...

plastras
tapczan  

Link do postu Wysłany: 2017-06-21, 16:39

BTW Nie wiem jak to czytać ale na konferencji prasowej Hertel zasugerował że Ula nie gra w tym roku w Warszawie bo nie są w stanie oferować startowego...

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2017-06-21, 18:25

Bzdura - powtórzył to co mówił tydzień temu - jaka kurna kasa za start w 25 k - ktoś tu upadł na głowę i jest to ewidentnie dyrektor Hertel. No - chyba że miałby to być turniej pożegnalny dla Ulci ...

plastras
Odpowiedz do tematu