Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat

Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 3392

Link do postu Wysłany: 2016-10-27, 00:22 Singapur : Konferencja prasowa po meczu Agi z Muguruzą

Radwańska: pocieszyła mnie myśl, że nie jestem jedyna
26.10.2016 22:51, Anna Niemiec, Tenisklub

Agnieszka Radwańska na konferencji prasowej po meczu z Garbine Muguruzą pojawiła się w wyśmienitym nastroju. Polka wyjaśniła m.in. jak udało jej się wyrzucić z głowy bolesną porażkę ze Swietłaną Kuzniecową.

Krakowianka konferencję prasową rozpoczęła od krótkiego podsumowania meczu z Hiszpanką. Trzecia obecnie rakieta świata, tak jak mistrzyni Roland Garros, przyznała, że decydująca dla losów pojedynku była końcówka pierwszego seta. – Tutaj nikt się nie spodziewa łatwych pojedynków, ale ten tie-break w pierwszym secie na pewno bardzo mi pomógł i cieszę się, że udało mi się wygrać w dwóch setach. Grałam naprawdę solidnie, a w ważnych momentach podejmowałam dobre decyzję na korcie. Mecz był zacięty, więc bardzo się cieszę, że wygrałam.

Polka została poproszona również o porównanie środowego spotkania, do ubiegłorocznego półfinału przeciwko Muguruzie. – Nie do końca pamiętam tamten mecz, ale na pewno był to jeden z najlepszych pojedynków, jaki rozegrałam. To był niesamowity tenis. Więc jeśli miałabym wybrać, to ten zeszłoroczny był lepszy. Zawsze jednak jest dobrze zagrać tutaj z kimś takim jak Garbine. Ona zmusza cię do gry na 100%, więc to było dobre wyzwanie dla mnie.

Zgromadzeni dziennikarze byli bardzo ciekawi, jak starsza z sióstr Radwańskich zdołała wyrzucić z głowy poniedziałkową porażkę ze Swietłaną Kuzniecową. – Jak widzieliście, pozostałe pojedynki tutaj były bardzo podobne, a nawet gorsze, więc powiedziałam sobie, że nie jestem jedyna – odpowiedziała z uśmiechem krakowianka. – To mi pomogło. Mecze w tym turnieju są bardzo długie i wyrównane. Jest mnóstwo zwrotów akcji i niewykorzystanych piłek meczowych. Oczywiście porażka to nie jest nic przyjemnego, szczególnie kiedy wiesz, że mogłaś wygrać. Na szczęście tutaj po pierwszym meczu jeszcze nic nie jest przesądzone, więc starasz się walczyć dalej.

Dzięki zwycięstwu Polki nad Garbinę Muguruzą do półfinału awansowała już Swietłana Kuzniecowa, która wcześniej pokonała Karolinę Pliszkovą. Czeszka w piątek zagra z Agnieszką Radwańską o miejsce w najlepszej czwórce WTA Finals. – Pierwszy mecz przed nami był bardzo dobry i wyrównany, kolejny w Singapurze z niesamowitą dramaturgią. Karolina na pewno ma prawo czuć się trochę rozczarowana, ale mnie w piątek czeka kolejne wyzwanie. Ona ma wspaniały sezon, gra naprawdę solidnie i zobaczymy jak sprawy potoczą się na korcie.

Dziennikarze wypytywali obrończynię tytułu czy ma jakiś specjalny patent na Czeszkę, ponieważ w sześciu dotychczasowych pojedynkach, nie straciła jeszcze seta. – Grałyśmy ze sobą wiele razy, ale jakiś czas temu. Przez ostatnie 2, 3 lata trochę mniej. Ostatnie spotkania były bardzo zacięte, byłam lepsza o kilka punktów. Pamiętam mecz ze Stuttgartu, to był dobry pojedynek, z szalonym tie-breakiem. Z innymi zawodniczkami mam zupełnie inny bilans bezpośrednich spotkań, np. z Sereną, więc dobrze, że chociaż z niektórymi dziewczynami mam nie najgorszy – zażartowała Polka na koniec.