top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum;

Poprzedni temat «» Następny temat
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-06-15, 22:13 Siostry Radwańskie lubią grać na trawie

Szymon Opryszek: Okres pomiędzy wielkoszlemowymi French Open i Wimbledonem jest bardzo krótki. A Pani znalazła jeszcze czas na wypoczynek w Krakowie.

Agnieszka Radwańska: Na Kortach im. Rolanda Garrosa przegrałam dopiero z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Wcześniej grałam już lepsze mecze przeciwko niej. Trudno. Przegrałam z triumfatorką, więc tragedii nie ma. W Krakowie spędziłam tylko trzy dni. Trenowałam kilka razy dziennie, musiałam jeszcze załatwić dowód rejestracyjny auta.

Pod Wawelem brakuje od lat kortu trawiastego.

- Nie ma nawet nawierzchni twardej, na której rozgrywane jest 80 proc. turniejów w sezonie. Na trawie gra się krótko, więc to nie jest tak wielki problem. Dlatego jadę do Wielkiej Brytanii przygotowywać się do Wimbledonu.

W klubie Radwańskich znajdzie się chyba każda nawierzchnia...

- Pomysł budowy centrum tenisowego zrodził się już dawno, od kiedy mamy problemy z bazą treningową. Na razie to jednak mało konkretna sprawa, choć tata spotkał się z prezydentem Krakowa. Jak już będzie klub, to pewnie postawimy tam też korty o twardej nawierzchni. Na razie jednak trudno znaleźć miejsce do ćwiczeń. Nie wiem, co będzie dalej, ale chciałabym mieć kiedyś małą akademię tenisową.

Do Eastbourne jedzie Pani jako zwyciężczyni tego turnieju.

- Przede wszystkim będę bronić 275 punktów zdobytych przed rokiem. Nie pojechałam, jak Urszula, do Birmingham, bo wolałam lepiej przygotować się do dwóch ważnych imprez, gdzie mogę wiele zyskać, choć i stracić pod kątem rankingu WTA. Poza tym Eastbourne to ostatni sprawdzian przed Wimbledonem.

Wiele tenisistek twierdzi, że przejście z nawierzchni ziemnej na trawę to najtrudniejszy moment sezonu.

- Odkąd pamiętam, dobrze grałam na tego typu kortach, ale to są tylko dwa turnieje w roku, więc wiele się tam nie da zdobyć. To specyficzna nawierzchnia, na której nigdy nic nie wiadomo. Zresztą ten sezon obfituje w niespodzianki, więc może być różnie.

Za tydzień startuje Wimbledon, który wygrywałyście z siostrą jako juniorki. Czy tym razem to będzie Wasza impreza?

- Zobaczymy, nie chcę składać żadnych deklaracji. Oby tylko pogoda dopisała. Co prawda w tym sezonie nad kortem centralnym pojawił się dach, ale niewiele da w początkowych rundach. Pozostaje liczyć, że londyński deszcz nie będzie rozdawał kart.

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Odpowiedz do tematu