top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat
ilidan  

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 11:03

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Czy wy też odnieśliście wrażenie, że Adam dużo zmienił w technice skoku przed tym sezonem? Moim zdaniem różnica widoczna jest gołym okiem. Nie widać już, żeby uciekała mu ta lewa narta tak jak dawniej, leci też jakby bardziej "położony" na nartach. Do tego świetne lądowanie. A jeżeli Małysz potrafił się jeszcze poprawić to perspektywa jego występów w tym sezonie jest naprawdę imponująca.
ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 12:32

Cytat:
"Myślę, że ogólnie mogę być zadowolony. Skoki były dobre, z warunkami jednak było gorzej. Od kolegów się dowiedziałem, że nie było szans na dalszy skok.Już wcześniej powiedziałem do telewizji, że taki konkurs jak Kuusamo nie powinien się wcale odbyć, powinien być kompletnie wycięty z kalendarza" - powiedział po swoich skokach Stoch.

"Nie potrafię tego ocenić, który był najlepszy. Wszystkie były podobne, będę to później analizował z trenerami. Myślę, że wszystkie trzy były na takim moim stabilnym poziomie"- dodał.

Ze swoich skoków w Kuusamo zadowolony był Krzysztof Miętus. "Zgadza się wszystkie skoki były równe. Ten z kwalifikacji był nieco krótszy choć też dobry" - mówił o swoich skokach Polak.

Nasz młodziutki zawodnik polubił skocznię w Ruka, która nie cieszy się dobrą opinią wśród zawodników. "Czy forma jest to za wcześnie, aby ocenić, ale całkiem nieźle mi się skacze. Skocznia mi odpowiada. Trzeba cały czas walczyć, nie mogę nigdy być pewny miejsca w składzie, choć teraz będzie łatwiej. Będę się skupiał tylko na skokach i mam nadzieję, że będą równie dobre jak dziś" - ocenił Miętus.

Najsłabiej z naszych skoczków zaprezentował się w Kuusamo Piotr Żyła. "Dziś nie za bardzo mi szło. Ten skok w kwalifikacjach wydawał się ok. Pierwszy skok w drużynowym konkursie zepsułem, drugi trochę lepszy ale też bez rewelacji. W pierwszym skoku nie pracowała mi noga a w tym drugim trochę przyciąłęm nad bulą. Trudno powiedzieć. Warunki są warunkami, ale myślę, że jakby się dobrze skoczyło byłoby znacznie lepiej" - tłumaczył Żyła.

Żyła oraz Małysz nie wystąpią w konkursie indywidualnym. "To jest Kuusamo, Adam miał bardzo złe warunki, chyba najgorsze z całej tej serii. Nie dało się z tego odlecieć, bo jeśli Adam nie odleciał to nikt by nie odleciał. Gdyby był ten nowy system to może byłoby troszkę lepiej, ale też nie do końca, bo tutaj wiatr robi dużą różnicę" - zakończył skoczek.

Korespondencja z Kuusamo - Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, skijumping.pl
Masha Neuner  C'mon Maria, Vika, Aga!

Aga czy Ula?: Robert

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 19:09

Zawody wygrał Bjoern Einar Romoeren. Jeden z moich ulubieńców. Mam słabość do wszelkich norweskich sportowców, więc ten konkurs przypadł mi do gustu. Cieszy daleka lokata Schlieriego :roll: . Zadziwia daleka pozycja Ahonena. Polacy jakoś zbytnio nie błysnęli, liczyłam na więcej, w szczególności dotyczy to Stocha.

Those who belong at the top never forget their way back.
Miron  AgUla

Aga czy Ula?: AgULA

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 19:13

Mam nadzieję że ten cały cwaniaczek Schlieri pozostanie na miejscu które dziś zajął na zawsze ,żal mi trochę Ammana

ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 19:30

Zaskoczyła mnie druga lokata Niemca Bodmera. Po wczorajszej drużynówce widać było, że stać go na dużo, ale nie sądziłem, że aż na tyle. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

Man of the day - Bjoern Einer Romoren.

Podium:

Ostatnio zmieniony przez ochalk 2009-11-29, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
amilka  Cabrel a jamais

Aga czy Ula?: Obie:):)

Link do postu Wysłany: 2009-11-28, 21:04

Wiecie, co mnie dziś najbardziej cieszy- to, że Gregorek będzie musiał się teraz kwalifikować :evil: Przynajmniej do najblizszego konkursu. Oby potem również oczywiście... Szkoda mi Simiego, ale drugi skok miał już bardzo ładny.

"A la vitesse ou le temps passe
Le miracle est que rien n'efface l'essentiel"- les victoires d'Agnieszka Radwańska:D

C'mon Siostry!!!

JUSTINE- merci & bonne chance!!!!!
ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-11-29, 14:10

Cytat:
Ze swojego występu w konkursie indywidualnym zadowolony był Kamil Stoch. "Jestem zadowolony, także jest ok. Myślę, że trzy skoki były dobre. Do serii próbnej podszedłem jak do takiej serii testowej, ponieważ miałem inny kombinezon, który okazał się niewypałem. Natomiast oceniam te trzy skoki jako dobre i wynik mnie dziś satysfakcjonuje" – powiedział Polak.

"W pierwszym skoku warunki mi przeszkodziły, ponieważ nie pozwoliły mi skoczyć dalej. Ale nie powinienem być zły na nikogo ani tym bardziej na siebie, bo taki jest ten sport i trzeba przyjąć ten wynik takim, jakim jest. Natomiast trzeba być pozytywnym ja patrzę już w przyszłość" – dodał skoczek.

Kolejny weekend zawodnicy spędzą w norweskiej miejscowości Lillehammer. "W Lillehammer skocznia jest bardzo przyjemna. Ja jeszcze nie wiem jak ja w tym roku będę się tam czuł. Ogólnie swoją formę oceniam na dosyć dobrą, ale jeszcze nie jest taka stabilna i bardzo dobra, taka, jaką ja bym chciał. Powoli będę się starał wykonywać swoją pracę i dążyć do doskonalenia swoich skoków" – ocenił zawodnik.

W tym sezonie najważniejszą imprezą są Igrzyska w Vancouver. "Planować zawsze można, ale czy plan wypali czy nie to już się okaże. Oczywiście ja bym chciał, żeby ta super forma wypadła na igrzyska" – zakończył Stoch.

W finale wystąpił także Łukasz Rutkowski, który nie obronił swojej pozycji z pierwszej serii. "Troszkę spóźniłem ten drugi skok, ponieważ zmarzłem na górze i myślę, że może przez to" – skomentował. "Jeśli chodzi o ocenę mojego dnia, to jestem zadowolony, bo wiadomo są pierwsze punkty, po pierwszej serii liczyłem na więcej punktów" – dodał.

"Jadę do Lillehammer i trzeba skakać swoje i myślę, że będzie dobrze. Znam skocznię w Lillehammer, rok temu tam trenowaliśmy na pierwszym śniegu, także nie jest mi obca" – zakończył z optymizmem Rutkowski.

Korespondencja z Kuusamo - Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, skijumping.pl
ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-12-03, 14:43

Chyba nikt mnie nie zwyzywa za to, że zdublowałem posta, ale warto przecież napisać, że Adam ma dziś urodziny. :)
amilka  Cabrel a jamais

Link do postu Wysłany: 2009-12-03, 19:22

Wszystkiego najlepszego Panie Adamie!! Wielu jeszcze zwycięstw na skoczniach świata, szczęścia w życiu prywatnym... pociechy z córki :mrgreen:
....
...
a przede wszystkim...

ZŁOTA W VANCOUVER!!!!

Le miracle est que rien n'efface l'essentiel"- les victoires d'Agnieszka Radwańska:D

C'mon Siostry!!!

ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 19:10

Adam Małysz wygrał kwalifikacje do turnieju w Lillehammer (133.5 m). Drugie miejsce zajął Harri Olli, a trzecie Gregor Schlierenzauer.

Oprócz Adama do z Polaków zakwalifikowali się: K.Stoch - 129 metrów(9 miejsce), M.Bachleda - 126.5 metra(12 miejsce), K.Miętus - 122 metrów(26 miejsce) i Ł.Rutkowski - 119.5 metra(39 miejsce). Mniej szczęścia miał Piotr Żyła, który się nie zakwalifikował, 117 metrów okazało się za mało.

Z czołowej "10", która nie musiała startować w kwalifikacjach, najdalej skoczył Wolfgang Loitzl - 126,5 metra.
amilka  Cabrel a jamais

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 19:53

Brawo Adaś :) Czuję, że jutro będzie pięknie; szkoda że tego nie zobaczę...
A tak a propos, od wczoraj można śledzić Adama na nk, jest oficjalne konto naszego Orła.

C'mon Siostry!!!

DORA  

Aga czy Ula?: Justyna

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 20:44

No brawo Adaś. Oby jutro to powtórzył. Szkoda że nie obejrzę bo następna okazja nie prędko się trafi gdyż następne zawody odwołane z powodu braku śniegu :-(

ochalk  

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 21:02

Cytat:
"Bardzo dziękuję za życzenia, ja chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego mojej żonie, która dziś obchodzi swoje święto. Swoje urodziny niestety spędziłem w podróży. Wczoraj wyruszyliśmy o trzeciej w nocy, a do hotelu dojechaliśmy wieczorem. Nie było więc szans na jakieś świętowanie, może po zawodach pójdziemy na pizzę. Skoczkowie niestety tak już mają - bardzo trudno jest pogodzić urodziny z wyjazdami na zawody" - mówił Adam Małysz.

"Przyjemnie było stać w miejscu dla lidera kwalifikacji. Z utęsknieniem na to czekałem i mam nadzieję, że te zawody okażą się dla mnie szczęśliwsze niż w Kuusamo. Moje skoki są całkiem przyzwoite i myślę, że stać mnie na to, aby walczyć z najlepszymi i będę starał się wskoczyć do tej "10" - kontynuuje "Orzeł z Wisły".

"Pierwszy skok był taki trochę na rozpoznanie skoczni, od Kuusamo nie miałem nart na nogach, zawsze więc jest tak, że trzeba trochę rozeznać się. Myślę, że decyzja o powrocie do kraju była trafna. Rozpoczęliśmy dopiero sezon i jakieś gwałtowne ruchy, dodatkowe treningi mogą nawet zaszkodzić. Do Lillehammer przyjechały trenować te ekipy, które planowały to już znacznie wcześniej" - uważa czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

"Jeśli chodzi o Naszą-Klasę to bardzo się początkowo broniłem przed tym pomysłem, ale żona mnie namawiała, żebym poprowadził ten serwis. Nieco się obawiałem, bo wiem, że często w anonimowych komentarzach ludzie potrafią wyżyć się na zawodniku. Tę akcję rozpoczęliśmy przy współpracy z firmą 4F, bo równolegle powstaje również projekt "Moje Vancouver" i ten projekt ma na celu pokazać jak przygotowuję się do IO w Vancouver. Serwis, który powstanie - "Moje Vancouver" ma sprawić, że każdy człowiek, który interesuje się skokami narciarskimi będzie mógł postawić przed sobą jakiś cel na Vancouver. Ktoś obieca sobie np. że przestanie palić, kto inny że schudnie pięć kilo. Dopiero, jeśli to zrealizuje, wówczas będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Główną nagrodą będzie wyjazd na MŚ w lotach w Planicy, a są również inne nagrody rzeczowe. Sądzę, że może to być interesujące" - zakończył Małysz.

Korespondencja z Lillehammer - Adam Małysz, skijumping.pl
ilidan  

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 23:27

No a jak to znaleźć, bo kont z "Małyszem" na nk jest trochę...
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-12-04, 23:28

Dzisiejszy skok Małysza jest na youtube, ehh łezka się w oku kręci - skacze jak dawniej...

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Odpowiedz do tematu