Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 18092

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 15:54 Biegi narciarskie

Tutaj dyskutujemy na temat dyscypliny sportu, którą uprawia nasza Justyna Kowalczyk :) - biegów narciarskich.

A. Radwańska ≈ U. Radwańska ≈ Fręch ≈ Kanepi ≈ Stephens ≈ Ka. Pliskova ≈ Linette
Lottner ≈ Leśniak ≈ Korpatsch ≈ Zhuk ≈ Bacsinszky ≈ Świątek ≈ Halep ≈
KaniaChwalińska ≈ Kasatkina ≈ Piter ≈ Vondrousova ≈ Svitolina

Matus

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 15:55

Wiadomość z Bruksvallarnie (ost. test przed rozpoczęciem sezonu). Justyna wygrała sprint stylem klasycznym wyprzedzając Brittę Norgren i Olsen :) Brawo Justyna!

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 16:22

Kurcze byłoby świetnie gdyby Justyna zdobyła jakieś złoto na IO. Najlepiej w biegu najdłuższym ( to będzie 20 czy 30 km?)

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 18:26

Justyna największe szanse na medal ma na średnich dystansach. Na najdłuższym może ulec Norweżce Steirze (na IO to chyba 30 km). No i nie zapominajmy o sztafecie, Polki mogą powalczyć o wysoką lokatę :-) , może nawet o podium :-P Ciekawie wygląda za to rywalizacja w niemieckiej sztafecie, ponoć na drugiej zmianie ma biec biathlonistka (Goessner albo Neuner :-) ).

Those who belong at the top never forget their way back.
Igor  Flavia Pennetta

Wiek: 22
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 980
Skąd: Rzeszów

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 18:27

Uwielbiam biegi narciarskie ale niestety nie mam jak uprawiać tego sportu. Mam nadzieję że związek narciarski umożliwi warunki młodzieży bo trzeba rozwijać ten sport.

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 21:15

No ładnie Justyna zaczyna. Ale, jak mówiła, głównym jej celem są igrzyska, tak więc zobaczymy w jakiej będzie formie na starcie sezonu. Oczywiście liczę na medal w Vancouver ( po cichu na złoty), ale będzie cięzko, przecież rywalki nie śpią. Ale myśle, ze będzie dobrze.

"A la vitesse ou le temps passe
Le miracle est que rien n'efface l'essentiel"- les victoires d'Agnieszka Radwańska:D

Link do postu Wysłany: 2009-11-14, 22:11

będzie dobrze, bo Justyna ma fenomenalny organizm... w dodatku profesjonalny team:) musi być dobrze:)

... walczyć i wygrywać, ale zawsze fair play ...

Wiek: 22
Posty: 980

Link do postu Wysłany: 2009-11-21, 12:53

Rozpoczął się Puchar Świata 2009/2010 w biegach narciarskich.

Pierwsze zawody w Beistoelen wygrała Marit Bjoergen wyprzedzając o 29,7 sekund Szwedkę Charlotte Kalle. Na najniższym stopniu podium uplasowała się kolejna Szwedka Anna Haag.

Justyna kowalczyk zajęła 12 miejsce, Sylwa Jaśkowiec 23 -bardzo udany debiut Sylwi.

Reszta reprezentantek Polski na dalszych miejscach.

Link do postu Wysłany: 2009-11-21, 14:04

Brawo dla Justyny co prawda wielkiej rewelacji nie było ale przyzwoity wynik jak na początek sezonu :-)

Wiek: 29
Posty: 2153

Link do postu Wysłany: 2009-11-21, 16:57

Justyna zajęła 12 miejsce. Nawet niezłe, ale w zeszłym roku była 7. Liczę jednak, że Polka wie co robi.

Wygrała Marit Bjoergen. Norweżka wróciła z dalekiej podróży, znowu zaczyna się liczyć w walce o medale IO. Szkoda Astrid Jacobsen, kolejna reprezentantka kraju Wikingów przed sezonem miała groźny wypadek i chyba nie zdąży złapać formy na Vancouver...a to taka zdolna i fajna dziewczyna.
Co do moich faworytek to oprócz Justyny świetne miejsce Jaśkowiec, nasza MŚ juniorów zajęła bodajże 20 miejsce, tuż za wielką Virpi Kuitunen. Przyzwoite miejsce Theresy Johaug, na początku wyścigu zapowiadało się na wielką klęskę, ale Norweżka jakoś się wybroniła. No i na koniec największe pochwały dla Charlotte Kalli, zajęła doskonałe 2 miejsce. A tak mało brakowało do deja vu z poprzedniego sezonu...czyli zwycięstwa.

Masha Neuner napisał/a:

Wygrała Marit Bjoergen. Norweżka wróciła z dalekiej podróży, znowu zaczyna się liczyć w walce o medale IO.

:lol:

Tyle tylko, że igrzyska są za 3 miesiące...Idę o zakład, że większość z tych Skandynawek, które teraz tak świetnie biegają, wymięknie przed olimpiadą. No może Steira będzie się liczyć. Np. taka Kalla, potrafi wygrywać zawody pucharu świata na początku sezonu zwłaszcza, natomiast na ważną imprezę nie jest w stanie porządnie się przygotować. Sądze, że o zwycięstwa Justyna będzie walczyć przede wszystkim ze Smigun.

Wiek: 29
Posty: 2153

Link do postu Wysłany: 2009-11-21, 22:23

No może racja. Ale patrząc na formę Marit w zeszłym sezonie to teraz poprawiła się niebywale. Nie zapominajmy, że to dosyć doświadczona i utytułowana zawodniczka i na pewno wie jak się przygotować by na IO być w świetnej dyspozycji.
Smigun miała dosyć długą przerwę w startach i wątpię by to ona była najgroźniejszą rywalką Justyny. Myślę, że właśnie Steira, Bjoergen i Finki. Sprint pewnie wygra Majdić :)

ilidan napisał/a:
Np. taka Kalla, potrafi wygrywać zawody pucharu świata na początku sezonu

Wygrała TdS, a one są w środku sezonu :)

ilidan

Wiek: 30
Posty: 519

Link do postu Wysłany: 2009-11-21, 23:15

Heh tam na końcu było jeszcze słówko "zwłaszcza" ;-) Pamiętam o tym, zrobiła wtedy na mnie ogromne wrażenie wygrywając taką imprezę w tak młodym wieku. Niemniej jednak nie uważam TdS za najważniejszą imprezę. To trochę taka liga światowa biegów narciarskich, dobrze płacą i tyle. Do historii sportu przechodzi się jednak zdobywając medale mistrzostw świata i przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Być może jakiś medal w Whistler wywalczy, ale nie sądzę by była wielką gwiazdą tych igrzysk. Szwedka ma oczywiście jeszcze na to czas. Ma bodajże 22 lata, a jak wiadomo tak ciężka dyscyplina sportu jak biegi narciarskie to przede wszystkim sport weteranów.

Wiek: 29
Posty: 2153

Link do postu Wysłany: 2009-11-22, 00:22

To prawda, rutyniary powinny być górą. Połowa tych młodych dziewczyn zarówno w biathlonie jak i w biegach narciarskich spali się psychicznie.

Niemniej jednak nie uważam TdS za najważniejszą imprezę.

Taki turniej cztererech skoczni w biegach narciarskich, tylko, że mniej prestiżowy ;-) A ja i tak lubię tą imprezę, w szczególności ten ostatni morderczy etap.

Dzisiaj sztafety, ciekawe jak zaprezentują się Polki.