top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum


Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane
 Ogłoszenie 
Ciekawe linki - Aga Radwańska: Facebook, Instagram, Sina Weibo, Twitter, Strona internetowa; Ula Radwańska: Facebook, Instagram, Strona internetowa

Odwiedź Profil forum na Facebook'u i kliknij 'Lubie to!'.
Obserwuj Twittera forum; Jesteśmy też na Tumblr

Poprzedni temat «» Następny temat
Cinek  Rewolucjo trwajAga czy Ula?: Aga i Ula
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21020
Skąd: VVaryniol

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 20:17 Nowy team Uli

Ula ma nowego trenera - jest nim Maciej Domka. Współpracę rozpoczęli na przełomie września i października.
Trenerem od przygotowania fizycznego Uli został - Paweł Rzepecki.
Najwięcej uwagi będą przykładać takim ćwiczeniom, dzięki którym Ula będzie mniej 'kontuzjogenna'.
Z nowym teamem Ula trenuje w Warszawie, do której się tymczasowo przeprowadziła.

Źródło: http://issuu.com/tenisklu...13?e=0/10584226

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Cinek  Rewolucjo trwajAga czy Ula?: Aga i Ula
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21020
Skąd: VVaryniol

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 20:30

Cytat:
Co się stało z Ulą Radwańską?

Znów zmieniła trenera i znów czeka ją tułaczka po małych turniejach i jeszcze mniejszych turniejkach. - Czasem trzeba zrobić krok w tył - wzrusza ramionami Urszula Radwańska. Jej ojciec uważa, że jest otoczona złymi doradcami.
Młodszej z sióstr Radwańskich zdarza się to nagminnie: najpierw są dwa kroki w przód, potem dwa w tył, potem znów w przód i tak w kółko. W 2009 r., kiedy po raz pierwszy znalazła się w gronie stu najlepszych tenisistek świata, jej kibice zastanawiali się, kiedy dogoni Agnieszkę. Kilka miesięcy później, kiedy po operacji pękniętego kręgu ze szpitala wyjechała na wózku inwalidzkim, pytali, czy aby na pewno nie zakończy kariery.

Wróciła, ale dziś na nowo musi gonić czołówkę. Ubiegły rok był tak zły, że do niedawna nie miała nawet pewności, czy dostanie się do eliminacji Australian Open. Sama mówi, że wszystko przez kontuzje. Sezon zaczęła dopiero w lutym, bo do tego czasu rehabilitowała się po operacji barku. Potem był uraz mięśnia piszczelowego przedniego, zapalenie ścięgna mięśnia podkolanowego, a na koniec bóle w kolanie. - Zdarzało się, że opadała z sił, jakby jej się wszystkiego odechciewało. Znam to z własnego przykładu: kiedy nie byłam pewna, że wytrzymam trzysetowy mecz, psychicznie nie było najlepiej. Ula mogła się czuć z tego powodu bezsilna - ocenia Katarzyna Strączy, tenisistka, komentatorka Eurosportu.

Urszula Radwańska: - Nie mogłam przez dwa tygodnie potrenować na pełnych obrotach, bo ciągle mi coś było. I siedziało we mnie. Odpuszczałam parę dni i wracałam. A ciężko mi było z jakiegoś startu rezygnować. Inne dziewczyny zdobywały punkty, a ja miałam siedzieć w domu? Zmiany trenerów też nie pomagały.

Ostatnio nic nie jest u niej stałe. Pod koniec ubiegłego roku odeszła od trenera Macieja Synówki i zatrudniła Czecha Martina Fassatiego. Potrenowali kilka miesięcy i znowu zmiana. Przez chwilę jej sparingpartnerem był Anglik Andrew Fitzpatrick, kiedyś 461. tenisista rankingu ATP. Przyjechał nawet do Krakowa, ale z powodów osobistych szybko musiał wrócić w rodzinne strony.

- Kolejni trenerzy zaczęli wprowadzać nowości, do których Ula chyba nie była przyzwyczajona. Pewnie łatwiej jej też było, kiedy ćwiczyła z Agnieszką. Wygrała z nią seta i od razu czuła się pewniej - komentuje Strączy.

Siostra zawsze przecierała szlak. Z jednej strony Agnieszka była niedoścignionym wzorem, z drugiej - przyjaciółką i sparingpartnerką, o której inne tenisistki tej klasy mogą tylko pomarzyć. W końcu poszły jednak innymi drogami, a w każdym razie starsza idzie swoją. Zatrudniła Tomasza Wiktorowskiego, a niedawno do jej zespołu dołączyła legendarna Martina Navratilova.

Urszula szuka swojej ścieżki do dziś. - Musiały się rozdzielić. Nawet siostry Serena i Venus Williams na te same turnieje zaczęły w pewnym momencie jeździć osobno. W przypadku Radwańskich to był dobry ruch, bo Ula mogła pozbyć się presji i skoncentrować na sobie. Jako młodsza i słabsza ciągle musiała gonić, a nikt nie lubi być na tej pozycji - twierdzi Magdalena Grzybowska, była menedżerka sióstr.

Pytamy Roberta Radwańskiego, skąd problemy młodszej córki. Odpowiada, że kontuzje miały największy wpływ na wyniki, ale... - Szkoda, że tylko z boku mogę na to patrzyć. Agnieszka i Ula nie traktują mnie już nawet jako doradcy, a trochę odbija się to na ich formie. Wokół nich jest sztab nieprofesjonalnych ludzi, a ja nie mam wpływu na to, co się tam dzieje. Kiedy odchodziłem, Agnieszka była na 2. miejscu, a Urszula 28. Ich dotychczasowi trenerzy nie zdali egzaminu - twierdzi Radwański, choć sam przyznaje, że ma coraz mniejszą nadzieję na powrót do starego układu.

Jego chęci to jedno, a plany córek to zupełnie co innego. W nadchodzącym sezonie Urszulę będzie trenował Maciej Domka. - Nie możemy mówić, że jest nieprofesjonalny, bo dopiero zaczyna - komentuje Radwański. - Czy ja miałbym szansę zdziałać więcej? Trudno o sobie mówić jak o guru. Na pewno łatwiej byłoby mi je zmotywować niż komuś z zewnątrz, bo znam je jak zły szeląg. Z drugiej strony najważniejsze będzie zdrowie Uli, bo z pustego i Salomon nie naleje.

W przyszłym roku droga będzie wyglądać znajomo: Ulę ominą najbardziej prestiżowe imprezy z najlepszymi tenisistkami i wysokimi wypłatami, a punkty zbierać będzie na mniejszych turniejach, z dala od błysku fleszy i tłumu kibiców. Sezon zacznie w Auckland, w Nowej Zelandii. - Jak będzie zdrowa, nie powinna mieć problemu, by wrócić do czołowej pięćdziesiątki. Ale czy osiągnie coś więcej? Będzie ciężko. Jeszcze nie pokazała, że jest do tego zdolna - ocenia Strączy.

Ula Radwańska: - W minionym roku po kilku porażkach z rzędu ciężko było odzyskać pewność siebie, a potem się przełamać. Ale najważniejsze jest co tu i teraz. Jestem zdrowa, nic mnie nie boli. Nie będę niczego rozpamiętywać, do nikogo nie mam pretensji. Było, co było, trudno.


http://www.sport.pl/celeb...Radwanska_.html

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Madziaq  Aga czy Ula?: BOTH
Dołączyła: 31 Mar 2013
Posty: 829
Skąd: Western Pomerania

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 20:52

Mam nadzieję, że ta współpraca od września z nowymi ludźmi już w pierwszej połowie sezonu przyniesie jakieś owocne wyniki, Ula miała sporą przerwę i jest pewnie głodna gry :evil:

kurcze... Te zdanie Pana Radwańskiego że w teamach dziewczyn są sami nieprofesjonalni i niewłaściwi ludzie... MATKO BOSKA :cry: Aga właśnie wprowadza MEGA zmiany, które mam nadzieję (ja jak i wszyscy) że to pomoże jej wygrać upragnionego i zasłużonego Wielkiego Szlema!l Wg mnie nikt lepiej nie spisałby się lepiej niż Tomek Wiktorowski w roli trenera. Ula miała przerwę i zobaczymy co z tego będzie i życzę dziewczynie jak najlepiej bo już sporo miała pod górkę w życiu zawodowym. Dziewczyny są duże, poszły swoimi drogami i myślałam, że po takim czasie Papa Radwański dał już sobie na tace kąśliwe wypowiedzi.

What would you attempt to do if you knew you could not fail?


Wiek: 27
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 431

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 21:24

Oh well, Domka to ten który trenował niedawno Maciejewską, wszyscy widzimy co z niej wyszło... no cóż.
tapczan  


Wiek: 29
Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 3066
Skąd: Kraków

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 21:59

^^
Nie ma sensu oceniać trenera tylko po wynikach jakiejś podopiecznej. Tym bardziej że jak dobrze pamiętam to Domka wprowadził debel Jans/Rosolska do WTA. Bardziej wolałbym dowiedzieć się jakie ma podejście do sfery mentalnej i plan na Ulę. Ale cieszy że Ula jak Aga chce mieć swój team i że od razu pojawia się trener fizyczny. To znaczy że widzą na czym polega problem Uli.

A to:
Cytat:
- Szkoda, że tylko z boku mogę na to patrzyć. Agnieszka i Ula nie traktują mnie już nawet jako doradcy, a trochę odbija się to na ich formie. Wokół nich jest sztab nieprofesjonalnych ludzi, a ja nie mam wpływu na to, co się tam dzieje. Kiedy odchodziłem, Agnieszka była na 2. miejscu, a Urszula 28. Ich dotychczasowi trenerzy nie zdali egzaminu - twierdzi Radwański, choć sam przyznaje, że ma coraz mniejszą nadzieję na powrót do starego układu.


jest żałosne. Całkiem niedawno pochwaliłem Roberta że chyba zrozumiał swoją rolę, a on znowu podnosi kurz. Aga 2. a Ula 28 ? To kiedyś Pan w końcu odchodził? Bo między tymi dwoma pozycjami jest pół roku różnicy. a dziewczyny oba wyniki osiągnęły po 12 miesiącach pracy z nowymi trenerami. Zarzuca nieprofesjonalność podczas gdy on bluzgał na grę dziewczyn z trybun, a po meczach wysyłał je do psychiatrów.
Patra  


Aga czy Ula?: Aga
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 653

Link do postu Wysłany: 2014-12-18, 22:40

tapczan napisał/a:
Szkoda, że tylko z boku mogę na to patrzyć. Agnieszka i Ula nie traktują mnie już nawet jako doradcy, a trochę odbija się to na ich formie. Wokół nich jest sztab nieprofesjonalnych ludzi, a ja nie mam wpływu na to, co się tam dzieje. Kiedy odchodziłem, Agnieszka była na 2. miejscu, a Urszula 28. Ich dotychczasowi trenerzy nie zdali egzaminu - twierdzi Radwański, choć sam przyznaje, że ma coraz mniejszą nadzieję na powrót do starego układu.


Tez zwrocilam uwage na ten komentarz papy Radwanskiego, ktory jest taki sam, jak to co, mowil rok temu- z wyjatkiem tej wypowiedzi:
tapczan napisał/a:
Kiedy odchodziłem, Agnieszka była na 2. miejscu,

z tego wynika, ze papa odszedl latem 2012 (nie pamietam dokladnie kiedy Aga wypadla z 2 miejsca), a przeciez jeszcze Aga trenowala z ojcem w Krakowie po sezonie w 2012 roku.Na koniec 2012 nie byla juz numerem 2.
Slynny rozlam nastapil po przyjezdzie Agi z Australii w 2013 roku.

tapczan napisał/a:
a dziewczyny oba wyniki osiągnęły po 12 miesiącach pracy z nowymi trenerami.

Tomek jezdzil z Aga juz od lata 2011, ale Aga wciaz wtedy trenowala z ojcem w Krakowie.Kiedy Aga osiagnela numer 2 w rankingu WTA, to wciaz trenowala z ojcem- w Krakowie miedzy turniejami.

Tomek jest trenerem Agi: turniejowym i miedzy turniejowym/treningowym dopiero od 2013 roku, po Australii.
tapczan  


Wiek: 29
Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 3066
Skąd: Kraków

Link do postu Wysłany: 2014-12-19, 00:36

Jak to wyglądało ... nie wie nikt poza podmiotami. Rzeczywiście Aga przez jakiś czas mówiła że Wiktorowski tylko na wyjazdach.

Ale nawet jeśli tak liczyć to pozycje rankingowe Agi w okresach:

Aga + Robert = 9-....
Aga + Robert + Tomek = 2-13
Aga + Tomek = 3-7

Więc to chwalipięctwo Roberta równoległe z zarzucaniem nieprofesjonalności i poniekąd słabych wyników Wiktorowskiemu jest nieuzasadnione.
Patra  


Aga czy Ula?: Aga
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 653

Link do postu Wysłany: 2014-12-19, 01:35

tapczan napisał/a:
Rzeczywiście Aga przez jakiś czas mówiła że Wiktorowski tylko na wyjazdach.

Wiktorowski tez o tym mowil w wywiadach i OCZYWISCIE papa Radwanski to zawsze podkreslal w swoich wywiadach.

tapczan napisał/a:
Aga + Tomek = 3-7

Wydaje mi sie, ze po odejsciu papy, Agi najwyzszy ranking to "4".

tapczan napisał/a:
Więc to chwalipięctwo Roberta równoległe z zarzucaniem nieprofesjonalności i poniekąd słabych wyników Wiktorowskiemu jest nieuzasadnione.

To jest temat-rzeka: dlugo mozna by robic rozwazania na ten temat.
Swoja droga papa chcial, aby w Teamie Agi byl profesjonalista...Martina Navratilova to profesjonalista...mozna powiedziec, ze corka "posluchala" rad papy.
tapczan  


Wiek: 29
Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 3066
Skąd: Kraków

Link do postu Wysłany: 2014-12-19, 02:48

Cytat:
Wydaje mi sie, ze po odejsciu papy, Agi najwyzszy ranking to "4".


W tym roku Aga od 18 lutego do 8 czerwca była 3 w rankingu.
dh  Aga czy Ula?: Agnieszka i Ula ;)
Wiek: 28
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 1923
Skąd: Kraków

Link do postu Wysłany: 2014-12-19, 17:47

Trzymam kciuki za Ulę - mam nadzieję że szybko poprawi ranking, bo bardzo pracowita z niej dziewczyna


Cinek  Rewolucjo trwajAga czy Ula?: Aga i Ula
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21020
Skąd: VVaryniol

Link do postu Wysłany: 2014-12-19, 18:24

Cytat:
Maciej Domka został nowym szkoleniowcem Urszuli Radwańskiej.

Krakowianka ma za sobą bardzo nieudany sezon. Spadła w światowej klasyfikacji na 179. pozycję. Od wielu miesięcy prześladowana jest przez liczne urazy.

2014 rok rozpoczęła pod opieką Czecha Marina Fassatiego, którego później zmienił Anglik Andrew Fitzpatrick.

36-letni Domka ma za sobą karierę zawodniczą. W 2001 roku zajmował 844. miejsce w rankingu ATP. Pracował jako trener z deblistkami Alicją Rosolską i Klaudią Jans-Ignacik. Ostatnio prowadził Zuzanną Maciejewską.

- Pracujemy wspólnie w zasadzie od dwóch miesięcy. Rozpoczniemy nowy sezon w Nowej Zelandii. Ula zagra w eliminacjach ASB Classic w Auckland - mówi Domka. - Być może dostanie się też do kwalifikacji turnieju w Sydney. Następnie czekają ją eliminacje Australian Open w Melbourne.


polski-tenis.pl

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Cinek  Rewolucjo trwajAga czy Ula?: Aga i Ula
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21020
Skąd: VVaryniol

Link do postu Wysłany: 2015-07-27, 14:15

Ula dodała do swojego teamu trenera mentalnego i to raczej przed rozpoczęciem turnieju w Istambule, a może nawet wcześniej.

Urszula Radwanska to niestety nie był nasz dzień, ale... Jestem z Ciebie MEGA dumny! Piękna droga do finału - nie...

Posted by Jakub B. Bączek on 26 lipca 2015


Był też trenerem mentalnym polskich siatkarzy.

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

AQQ  Aga czy Ula?: Aga i Ula
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 1744

Link do postu Wysłany: 2015-07-27, 16:23

Według mnie jest to świetne posunięcie.Wszyscy wiemy jakie problemy ma Ula w sferze mentalnej - kilkanaście porażek spowodowanych poddaniem się już w szatni.Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1198

Link do postu Wysłany: 2015-07-27, 17:11

Może Uli uda się dzięki temu wejść na wyższy poziom, a Aga weźmie z niej przykład? :)
O ile Adze eksperymentowania z trenerami na razie wystarczy, to ktoś taki jeśli nie pomoże, to nie ma szans zaszkodzić. Ale mowa o Uli - świetna decyzja. Doradcy mentalni z pewnością nie są przereklamowani.
Patra  


Aga czy Ula?: Aga
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 653

Link do postu Wysłany: 2015-07-27, 20:20

^Jest to watek o Uli, ale jesli mozna to wspomne tez o Adze.
CrazyCoach napisał/a:
O ile Adze eksperymentowania z trenerami na razie wystarczy, to ktoś taki jeśli nie pomoże, to nie ma szans zaszkodzić.


Dobre pytanie, czy doradca moze ' zaszkodzic"?
Nie jestem specjalistka w tej dziedzinie, ale wydaje mi sie, ze jesli Aga zatrudnila by takiego specjaliste, aby jej pomogl, to ten Specjalista powinien dzialac bardziej...incognito...tzn. nikt poza Aga i kilkoma jej najbardziej zaufanymi osobami nie wiedzialby o tej wspolpracy,,, i oczywiscie ten Specjalista nie oglaszalby wszem i wobec o tej wspolpracy (czyt. nie wyrabialby sobie nazwiska na wspolpracy z Aga).
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Tagi tematu: nowy, team, uli


Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Team Uli
Cinek Dyskusje ogólne 0 2015-07-27, 14:19
Cinek
Brak nowych postów Przyklejony: Nowy styl forum - DarkNew/LightNew/Mobilna wersja forum
Cinek Administracja 70 2014-08-15, 09:35
AQQ
Brak nowych postów Team Agi
Cinek Dyskusje ogólne 4 2015-07-27, 15:58
Cinek
Brak nowych postów Mannequin Challenge: Agnieszka Radwańska & Fed Cup Team!
Cinek Rok 2016 1 2016-12-19, 09:07
plastras
Brak nowych postów Team Radwańskich jednak zmienia zdanie
Matus Rodzinka Radwańskich 1 2009-12-24, 12:49
piterus

Reklama

- Gem, set i mecz - Portal Tenisowy - button TakSięGra - AWARS
Mapa strony - sitemap

Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl


Mobilna wersja forum