top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane

Poprzedni temat «» Następny temat
piterus  <-po prostu Piotrek

Aga czy Ula?: Roma

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 09:23 Świetny sposób na kibicowanie siostrom :)))))

Mistrzowie twórczego życia twierdzą, że wszystko, czego pragniesz, możesz sobie sam wykreować. Wystarczy poświęcić trochę czasu, włożyć nieco wysiłku w specjalne metody i stwarzasz sobie nową rzeczywistość zgodną z twoimi dążeniami. Kreacja wymaga trzech podstawowych rzeczy: idei, słowa i czynu. Idea to pomysł, pragnienie, wyraźne określenie czego tak naprawdę chcesz. Kiedy już na pewno wiesz, co jest ci teraz najbardziej potrzebne, możesz ideę napełnić magiczną mocą słowa. Słowo zasili twój pomysł energią, bo zwerbalizowanie pewnych dążeń jest niczym innym, jak napełnieniem ich potencjałem, który sprawi, że zmaterializują się w twojej rzeczywistości.

Moc słowa jest dostrzegalna na każdym kroku. Podstawą jest oczywiście pozytywne myślenie, bo to nasze myśli kreują otaczający nas świat. Jeśli stale powtarzasz sobie, że „masz pecha i nic ci się nie udaje”, to faktycznie los jakby się sprzysiągł – na każdym kroku ponosisz fiasko. Jednak ci, którzy idą do urzędu załatwić bardzo trudną sprawę i z uśmiechem twierdzą: „załatwię na pewno!”, stawiają na swoim. Siłę wypowiadanych myśli widać też bardzo wyraźnie w sytuacjach, które ktoś na przykład „wykrakał”. Nie zawsze wiąże się to z umiejętnością przewidywania. Częściej przykra sytuacja jest spowodowana właśnie wykreowaniem jej poprzez ciągłe powtarzanie, że to na pewno się wydarzy.

Skoro możemy „wykrakać” sobie przykrości, to staje się oczywiste, że można sobie powiedzmy „wyćwierkać” dobre sytuacje. Planowe tworzenie pomyślnych zdarzeń za pomocą słowa nazywamy afirmowaniem, a specjalnie ułożone krótkie teksty to afirmacje. Tworzenie afirmacji może okazać się bardzo przyjemną twórczą zabawą, niemniej jednak wymaga ona przestrzegania kilku bardzo ważnych zasad.

1. Tekst powinien być ułożony w formie twierdzącej czasu teraźniejszego, ponieważ afirmując w czasie przeszłym tworzysz jedynie wspomnienia, a w czasie przyszłym budujesz ciągłe oczekiwanie, że coś kiedyś się zdarzy. Czyli nie piszesz: „będę zarabiał dużo pieniędzy”, tylko: „zarabiam dużo pieniędzy”.

2. Nie należy używać słowa „NIE”, ponieważ podświadomość lubi zgubić to słowo i wówczas zmienia się cały kontekst. Zatem zamiast mówić: „nie choruję”, używam określenia „jestem zdrowy”.

3. Nie należy używać określeń typu: chcę, pragnę, potrzebuję, gdyż w ten sposób afirmujesz sobie nieustające chcenie, pragnienie, potrzebę. Wobec tego nie: „chcę być godny miłości”, lecz „jestem godny miłości”.

4. Unikaj określeń o negatywnym zabarwieniu. Twórz przestrzeń harmonijną i wypełnioną wyłącznie przez pozytywy. Nie powinno się afirmować np. „jestem wolny od bólu i choroby”, lecz zdecydowanie: „jestem zdrowy, silny i radosny”. Podobnie nie będzie dobre określenie „uwalniam się od pecha”, a lepiej zadziała: „przyciągam same pomyślne dla mnie wydarzenia”.

5. Tekst powinien być krotki, zwięzły i oczywisty znaczeniowo. Im bardziej skomplikowany elaborat próbujesz wpakować do swojej podświadomości, tym mniejsze szanse, że ci się to uda.

6. Lepiej unikać oczywistych kłamstw, bo oszukiwana podświadomość może nie zrozumieć naszych intencji. Zamiast mówić: „mam portfel pełen pieniędzy”, podczas gdy od kilku tygodni świeci on pustkami, znacznie uczciwiej jest afirmować: „przyciągam dużą ilość pieniędzy” lub „otwieram się na wysokie zarobki”.

7. Dobieraj słowa harmonizujące z twoim wnętrzem, takie, które dobrze się kojarzą i są ci bliskie. Czasem zamiast: „otwieram się na ekonomiczne bezpieczeństwo” lepiej zabrzmi: „otwieram się na dobrobyt”. To jest rzecz bardzo indywidualna, więc chociaż podaję tu sporo przykładów, najlepiej samemu poszukać własnych słów.

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 09:24

Głownie chodzi o to żeby sobie mówić ze Agnieszka/ Ula wygra turniej w Toronto. Ale mozna to odnosić do swojego życia
Teraz jednak radze myślec AGA DOJDZIE DO SF W TORONTO
MQ09  Serena Singer

Aga czy Ula?: Obydwie ;p

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 09:26

Dziwne to :P P

http://masin2.posadzdrzewo.pl

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 09:27

Ale działa
MQ09  Serena Singer

Aga czy Ula?: Obydwie ;p

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 10:44

Aha czyli jak bedzie grac w Toronto to mam mowic ze ona dojdzie do SF xD ? A jak nie dojdzie to bedzie jeszcze gorzej bo robie swojej psychice nadzieje i bambuko z tego :D Przeciez pan Bog meczu za nia nie wygra ; )

http://masin2.posadzdrzewo.pl

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 11:01

Tak masz tak myśleć
A to nie ma za wile wspólnego z paem Bogiem.
Czy to zaszkodzi? Nie
Wiec myśl Agnieszka dojdzie do SF podczas turnieju w toronto w 2009 r
Space93  Czas zostać nr 1

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 11:14

A żeby dokładniej zapoznać się z tym co opisał piterus należy przeczytać "Sekret" Rhondy Byrne.

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 12:36

Czytałeś ??
Jak dla mnie świetna lektura na nudne wieczory

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 14:19

Przesadzona jest zdecydowanie. Robi z nas cudotwórców. Tak naprawdę to jesli chodzi o 'Sekret' to tyczy się raczej sposobu myślenia Agnieszki: "WYGRAŁAM Z NIĄ" przed meczem. Tylko że w sporcie problem polega na tym, że przeciwnik może pomyśleć to samo i nawet kierując się sekretem jego siła przyciągania jest większa. :P

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 15:28

Ale to my tak myślmy a moze się uda
Space czy zaszkodzi spróbować?

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 15:41

Spróbować oczywiście nie zaszkodzi. Tylko, że sportowiec jeszcze powinien chyba wiedzieć, żę ktoś głęboko wierzy w jego wygraną. Na początek można zacząć od korzystnej drabinki w Toronto :P

Link do postu Wysłany: 2009-08-13, 23:27

Nie "wygrają" a "wygrywają". Czas teraźniejszy
i nie Torinto a US Open. A co

Link do postu Wysłany: 2009-08-21, 11:46

No to dziś jesteśmy z przekonaniem
AGA DOJDZIE W TORONTO DO PIERWSZEGO SF W TYM SEZONIE!! :)
zielona  

Link do postu Wysłany: 2009-08-21, 12:44

Ten temat jest załamujący. Owszem, gdyby Agnieszka myślała w podobny sposób jak jest tu opisany, to może rzeczywiście pomogłoby to jej się zmotywować i wygrać. Ale my? Nie mamy na to ŻADNEGO wpływu. Piterus, jeśli będę myślała "Agnieszka skręci kostkę", to naprawdę wierzysz, że skręci?
...

Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe.
Aro1234  Vekić <33

Link do postu Wysłany: 2009-08-21, 17:24

piterus, oby doszła na jej drodze tylko Sharapova która jest nieprzewidywalna ale nie w pełnej formie.

~EUGENIE BOUCHARD~MANDY MINELLA~DONNA VEKIĆ~
Odpowiedz do tematu