top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane

Poprzedni temat «» Następny temat
Masha Neuner  C'mon Maria, Vika, Aga!

Aga czy Ula?: Robert

Link do postu Wysłany: 2010-01-08, 03:35 Ulubieni sportowcy

Chyba takiego tematu jeszcze nie było :-)

Jako, że już niedługo dowiemy się kto jest najlepszym sportowcem Polski (właśnie ciekawe kto nim zostanie :mrgreen: ) to warto porozmawiać o naszych sympatiach ze sportowych aren, może się pokrywają.

Muszę przyznać, że uwielbiam wielu sportowców, z przeróżnych krajów od Japonii po Gwineę i z powrotem :-) Praktycznie każde państwo ma jakiegoś sportowca, którego lubię lub chociaż podziwiam za osiągnięcia. Pozwolę sobie stworzyć swój ranking ulubionych sportowców (postaram się nie rozpisać :roll: pewnie się nie uda)

15. Lara Gut (Taka mała cwaniara, którą lubię za całokształt. Genialne dziecko sportu.)

14. Michelle Larcher de Brito (Nadzieja tenisa i jednocześnie zadziorna dziewucha :-) )

13. Tomasz Sikora (Skromny człowiek i wielki sportowiec, nic dodać nic ująć)

12. Justyna Kowalczyk (Uwielbiam te pogawędki Justyny z nartami, oraz słowo "prostka")

11. Aksel Lund Svindal (Przemiły człowiek i ten jego rozbrajający uśmiech ach)

..............

10. Paolo Maldini (Legenda Milanu, najlepszy piłkarz z San Siro, dusza klubu)

9. Federica Pellegrini (Według mnie Włoszka jest najlepszą sportsemką na świecie. Przebojowa dziewczyna, która ma urok małego dziecka. Gdy ona się uśmiecha, uśmiechają się całe Włochy. Wielbiona w swojej ojczyźnie.)

8. Agnieszka Bednarek-Kasza ( Gdy wygrywa nie widać u niej uśmiechu, gdy przegrywa nie widać smutku. Możnaby powiedzieć, że to taki nasz polski Janne Ahonen. Nieodgadniona i tajemnicza. Ma swój niepowtarzalny urok. No i ten jej serwis. Jedna z najlepszych środkowych na świecie.)

7. Allyson Felix ( Chyba najdrobniejsza biegaczka świata. Trzykrotna mistrzyni globu. Jednak nigdy nie została mistrzynią olimpijską na swoim koronnym dystansie. Sportowiec niespełniony, ciągle w cieniu Sanii Richards. Niezbędna w sztafetach amerykańskich. Trochę podobna do pani na 8 miejscu)

6. Gennaro Gattuso (Serce klubu z San Siro, my kochamy jego, bo on kocha klub :-) Cały Mediolan utonąłby we łzach gdyby Berlusconi sprzedał Genaro)

............

5. Victoria Azarenka (Na Białorusinkę znajduję jedno określenie...burak :mrgreen: Często się denerwuje, nie myśli gdy gra, wkurza publiczność, uderza się rakietą po nogach, dostaje mnóstwo punktów karnych. Trzeba jej jednak przyznać, że jest jedyna w swoim rodzaju. Zawsze jak jest 6-0, 5-0 (dla niej) i Azarenka przegrywa 3-4 gemy z rzędu wiem, że już jest po ptokach. Robi się czerwona i wyrzuca wszystko w kilkumetrowe outy. Ale taki już jej urok :mrgreen: Mimo tego lubię ją bardzo i nigdy nie przestanę. Poza kortem wydaje się sympatyczną osobą.)

4. Lindsey Vonn (Amerykanka przebojem stała się jednym z moich ulubionych sportowców. Tak naprawdę kibicuję jej bardzo krótko, bo 2 lata. Lindsey Vonn jest tak uroczą, a jednocześnie przebojową osobą, że nie sposób jej nie zauważyć. Wszędzie jej pełno. Tak pozytywne osoby trzeba promować, bo umilają nam sport. To chyba jedyny sportowiec, który wywołuje u mnie ciągle uśmiech na twarzy, nawet jak wypadnie z trasy. No i uwielbiam tą historię o krowie Olimpii, szampanie, Meksyku itp.)

3. Martina Hingis (Kibicowanie Martinie było trudne, nawet bardzo. Można powiedzieć, że była moim pierwszym i jedynym idolem (no bo teraz z racji wieku takowych nie posiadam :mrgreen: ) Wielka zawodniczka i wspaniała dziewczyna. Według mnie najzdolniejsza tenisistka w historii tego sportu. Potrafiła zagrać akcję nieziemską, aż dłonie same składały się do oklasków. Trochę przegrała swoją szansę. Pamiętam jak miałam 10 lat i obejrzałam finał RG. Zrobiło mi się bardzo smutno gdy zaczęła płakać po ostatniej piłce. Ten mecz odcisnął ogromne piętno na kolejnych latach gry (i życia?) Martiny. Hingisówna z tamtego meczu to żywcem wyjęty z romantyzmu bohater książek Goethego. Aż żal było patrzeć :-( )

1. Maria Sharapova (Rosjanka ma tyle wad ile ja egzaminów podczas najbliższej sesji, całkowite przeciwieństwo sportowca, o którym napiszę na końcu. Najbardziej znana sportsmenka świata, kobieta sukcesu, która nie zawiesza 'rakiety na kołku :mrgreen: ' mimo iż mogłaby być już dawno na emeryturze i czerpać ze swojego megawystylizowanego wizerunku. W 2004 r. jedno z najbardziej uzdolnionych dzieciaków w historii tenisa. Ciągle walcząca z kontuzjami, które hamują jej karierę. Woody Allen powiedział kiedyś, że tylko o Sharapovej mógłby wyreżyserować film, bo ona ma historię, popularność i charyzmę człowieka godnego poklasku. Coś w tym jest. Większość ludzi nie zauważa jak bardzo Rosjanka zmieniła się w ostatnim roku...a szkoda. A oto słowa, którymi Maria kupiła sobie u mnie numer 1: "Chciałam wrócić do sportu za wszelką cenę, nawet byłam gotowa nauczyć się grać w tenisa od nowa... lewą ręką")

1. Magdalena Neuner (wiem szokujące :mrgreen: , dziewczyna, która powinna dostawać nagrodę fair play z każdym nowym rokiem, młoda Niemka jest wzorem do naśladowania, optymistyczna, waleczna, ambitna, śliczna, no i trochę nudna...ale może nie trzeba być gwiazdą plotkarskich serwisów, nie trzeba szokować wypowiedziami by być tak popularnym sportowcem jak Neuner, nie wahałam się ani przez chwilę czy zasługuje na pierwsze miejsce, bo pomyślałam, że ona ma więcej pokory niż większość moich ulubionych sportowców razem wziętych, do tego trzeba dodać, że Niemka prezentuje mimo młodego wieku wielką klasę sportową- 6 tytułów mistrzyni świata, 7 tytułów mistrzyni świata juniorów...22-letnia biegaczka z tyloma osiągnięciami odpowiada mniej więcej 18-letniej tenisistce będącej na pozycji numer 1 na świecie)

Nie udało się wstępne założenie :) Jak zwykle rozpisałam się na całego :roll:
No to może ktoś jeszcze podzieli się swoimi sympatiami. Wiem, np. że miron też lubi Hingis, a DORA Neuner :-P

Those who belong at the top never forget their way back.
amilka  Cabrel a jamais

Aga czy Ula?: Obie:):)

Link do postu Wysłany: 2010-01-08, 21:48

Oj ciężko będzie u mnie o taki ranking, trudno wszystkich uszeregować więc po prostu ich wymienię, zaznaczając, że kolejność nie ma znaczenia.
Choć nie, może trochę ma :-)

Justine Henin- czyli w skrócie Juju, mała wielka Belgijka i mój niekwestionowany numero 1. Wróciła, co mnie niezwykle ucieszyło. Uwielbiam jej styl, jej magię uderzeń, jej bekhend, jej grę przy siatce. I jej charakter- ona nigdy się nie poddaje. To pasjonatka w każdym calu ( i chyba coś z tego mam...)I nawet to kontrowersyjne Allez lubię. A teraz pozwólcie,coś po francusku, bo nie mogę się powstrzymać :P Ju, je te souhaite une bonne continuation sur le circuit, j'espere que c'est le chemin qui mene au titre au Wimbledon! Ok już powracam do polskiego- co by się nie stało, dla mnie i tak jesteś najlepsza.

Adam Małysz- czyli Orzeł z Wisły. To fenomen- tak wybuchnąć nagle z formą, w kraju, gdzie warunki do uprawiania tego sportu są nienajlepsze. I pozostać wciąz tak skromnym człowiekiem. A osiągnięcia- imponujące. I nawet teraz, gdy idzie słabiej, ja cały czas jestem murem za nim. Po prostu to mu się nalezy.

Simon Ammann- czyli po prostu Simi albo jak kto woli Harry Potter skoczni ( choć on tego okreslenia nie lubi). Wiecznie, sympatyczny, uśmiechnięty skoczek. Wprost uwielbiam taka jego energię, humor. No i niezły z niego facet, to tak na marginesie xD

Wiecie co,na tym chyba pozostanę, to właśnie moja WIELKA TRÓJCA.

"A la vitesse ou le temps passe
Le miracle est que rien n'efface l'essentiel"- les victoires d'Agnieszka Radwańska:D

C'mon Siostry!!!

JUSTINE- merci & bonne chance!!!!!
Matus  

Aga czy Ula?: Agnieszka

Link do postu Wysłany: 2010-01-08, 22:10

Hmm ... u mnie też nie będzie, aż takiej listy.

Agnieszka Radwańska - świetna polska tenisistka :-D Uwielbiam oglądać ją w akcji. Te piękne wymiany, te dropshoty Mmmm, te piękne momenty meczów, za te świetne "pogonie" za rywalkami. Za chwile radości za wygraną i smutku za przegraną. Kolejny sezon mam nadzieję, że przyniesie wiele radości samej Agnieszce, jej rodzinie i kibicom :)

Justyna Kowalczyk - nasza kochana królowa zimy 2009, a i nie zaszkodziłoby i też 2010 :-D Kocham oglądać Justyśkę w akcji. Te jej świetne biegi. Liberec 2009 - złoto, brąz i złoto. Świetny bieg na 30 km. Aż bić brawa. Należą się Justynie ogromne oklaski za jej ciężką pracę, by być tak wysoko. Ogromne brawa też dla trenera Wierietielnego :) Justyna ... powodzenia w końcówce TdS i najważniejsze ... złoto na olimpiadzie w Vancouver no i oczywiście zdobycie drugi raz rzędu Puchar Świata. Pokaż Saarinen czy Majdic ... kto rządzi :D

No i tylee :D Uwielbiam tylko te dwie Panie :) :-D

A. Radwańska ≈ U. Radwańska ≈ Fręch ≈ Kanepi ≈ Stephens ≈ Ka. Pliskova ≈ Linette
Lottner ≈ Leśniak ≈ Korpatsch ≈ Zhuk ≈ Bacsinszky ≈ Świątek ≈ Halep ≈
KaniaChwalińska ≈ Kasatkina ≈ Piter ≈ Vondrousova ≈ Svitolina

DORA  

Aga czy Ula?: Justyna

Link do postu Wysłany: 2010-01-08, 23:26

Justyna Kowalczyk - za skromność i wyniki oczywiście
Anna Barańska - nie wiem za co tak po prostu
Justine Henin - za skromność, grę i wyniki
Jelena Isinbayeva - jest sympatyczna, osiąga rewelacyjne wyniki i dostarcza niezłych emocji
Simon Amman - za poczucie humoru(taki pajac z niego :mrgreen: )
Natalia Partyka - za to że mimo kalectwa nie nie załamała tylko idzie do przodu i spełnia swoje marzenia i za to że dostarcza mi wzruszeni(łzy mi stanęły kiedyś jak oglądałam jej mecz)
Magdalena Neuner - bladego pojęcie nie mam za co ją lubię, chyba za to że jest sympatyczna, taki trochę pączek w maśle :mrgreen:
Stefan Holm - bo przystojny i wyniki ma
Tranquillo Barnetta - też jest ładny i w miarę dobrze gra
Anita Włodarczyk - wiadomo

Jak coś mi się przypomni to dopiszę :-)

Masha Neuner  C'mon Maria, Vika, Aga!

Aga czy Ula?: Robert

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 00:24

Ja już chyba nikogo nie dopiszę (choć kto wie) :mrgreen: Co ciekawe ta długa lista się nie zmienia od lat, bo jestem dosyć stabilna w sympatiach. Każdy ma swoje miejsce w szeregu i już.

Those who belong at the top never forget their way back.
DORA  

Aga czy Ula?: Justyna

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 00:35

Masha Neuner napisał/a:
Co ciekawe ta długa lista się nie zmienia od lat, bo jestem dosyć stabilna w sympatiach.

Ja też i nawet złe wyniki tego nie zmienią ale tych ulubieńców jest tyle że hoho w samym tenisie chyba ze 20 :-) , a że ja w tym tygodni spałam chyba z 10h w sumie to i mózg nie myśli więc te osoby to jedyne które mi przyszły na razie do głowy :-)

Miron  AgUla

Aga czy Ula?: AgULA

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 09:40

"Moi" sporotwcy to:
- Agnieszka Radwańska
- justyna Kowalczyk
- Anita Włodarczyk
- Simon Amman
- Juan Martin del Potro
- Martina Hingis

piterus  <-po prostu Piotrek

Aga czy Ula?: Roma

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 10:40

No to i ja się odezwe

1.Agnieszka Radwańska
2.Alison Felix
3.Radek Kawęcki
4.Weronika Nowakowska
Uwielbiam ich :hura:

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 11:09

1.Agnieszka Radwańska
2.Ula Radwańska
3.Tomasz Gollob
4.Adam Małysz

:) ))

... walczyć i wygrywać, ale zawsze fair play ...
Space93  Czas zostać nr 1

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 15:15

Moim ulubionym sportowcem jest zdecydowanie Justyna Kowalczyk. Tenis to mój ulubiony sport, ale sportowiec dla mnie no.1 to Justyna Kowalczyk. I tu nie chodzi głównie o te jej wszystkie wyniki. Po pierwsze to rozbraja mnie jej ogromny uśmiech, to powoduje że jak na to patrzę to samemu chce mi się uśmiechać. Po drugie uwielbiam tą Justyny czasem zabawną nawet bo przesadną skromność. Justyna to moim zdaniem najinteligentniejszy polski sportowiec (oczywiście spośród tych znanych których możemy usłyszeć w wywiadach). Dodajmy to że Justyna ma wokół siebie taką pozytywną aurę. Dodajmy też to, że imponuje mi jej ambicja i zaparcie. No i na koniec ta dziewczyna potrafiła zniszczyć tę złą aurę która wyrosła wokół niej gdy była zdyskwalifikowana ( ja wiem, że to było dawno ale ludzie w Polsce takie rzeczy często pamiętają długo...) Nic tylko kibicować.

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2010-01-09, 22:09

a dziś jak pięknie wyglądała odbierając statuetkę... <niach niach>

... walczyć i wygrywać, ale zawsze fair play ...
daro97  Aga C'mon

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2010-01-11, 14:10

1 Sebastian Świderski - jego styl gry jest podobny do mojego więc może dlatego no i jak dla mnie jest najlepszy ;] nie wiem jak nasi siatkarze poradzili sobie na ME bez niego !! Ale ważne że dali rade
2-Ania Barańska- jak dla mnie najlepsza siatkarka w naszym kraju jeśli nie na świecie :evil: gra po prostu świetnie jej ataki serwy itp stoją na najwyższym poziomie!!
3 Aga Radwańska-Gdyby nie ona to nie zacząłbym się interesować tenisem
4 Justyna Kowalczyk- Waleczna królowa nart i chyba wszystko jasne
5 Adam Małysz - ikona skoków przynajmniej dla mnie ;)
6 Gortat - za to że godnie reprezentuje nasz graj za oceanem :)

Odpowiedz do tematu