top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane

Poprzedni temat «» Następny temat
MQ09  Serena Singer

Aga czy Ula?: Obydwie ;p

Link do postu Wysłany: 2009-08-09, 20:32 Wojciech Fibak: Radwańska nie wykorzystuje swojego potencjał

Agnieszka Radwańska to wciąż jeden z największych, jeśli nie największy, talent w kobiecym tenisie na świecie - mówi Sport.pl Wojciech Fibak. - Bardzo szanuję trenera Roberta Radwańskiego i nie dopuszczam myśli, by miał przestać odgrywać czołową rolę, ale wydaje mi się, że nadszedł czas na jakąś pomoc z zewnątrz. - Nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Moim zdaniem to efekt braku profesjonalizmu - mówi

Przy siatce nikt nie gra tak dobrze jak ona Radwańska. Mówiłem to nieraz. Owszem, jest drobna, filigranowa, ale Hingis też taka była i zdołała przebić się na szczyt - mówi najsłynniejszy polski tenisista. Przypomina, ze mimo to ten sezon jest dla Agnieszki rozczarowujący. Ósmy raz nie zdołała awansować do półfinału, mimo że turniej w Los Angeles układał się dla niej idealnie. - Skoro Bartoli mogła wygrać w Stanford, to czemu nie mogła Radwańska? Skoro Stosur i Pennetta są w finale, czemu nie może być też Radwańska? - docieka Fibak.

Jego diagnoza jest smutna. Tenisiści próbują coś zmienić, gdy po raz kolejny nie wychodzi. Agnieszka Radwańska nie próbuje. - Moim zdaniem to efekt braku profesjonalizmu. Nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału - mówi Fibak i apeluje do ojca-trenera Radwańskiego: - Nie dopuszczam myśli, by miał przestać odgrywać czołową rolę, ale wydaje mi się, że nadszedł czas na jakąś pomoc z zewnątrz. Tak jest np. u Marii Szarapowej. Ojciec Jurij rządzi, ale są też różni doradcy, jak np. coach Michael Joyce. Radwańscy mogliby to zrobić choćby na próbę.

Zgodze sie w 100%. Nie przepadam za wypowiedziami Fibaka, ale ta jest trafna, i ja tak samo od miesiecy uwazam.

http://masin2.posadzdrzewo.pl
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-08-09, 22:19

Ja się z Panem Fibakiem zgodzę tylko w jednym - Aga ma jeszcze duży potencjał, którego w całości nie wykorzyststuje. Nie jestem za zamianą trenera lub za zatrudnieniem jakiegoś doradcy. Słabsze wyniki Agi w tym roku nie wnikają z braku profesjonalizmu trenera Radwańskiego tylko wynikają z czego innego.
Gdy Agnieszka dopiero przebijała się do czołówki to na każdy mecz wychodziła z przekonaniem - 'nie mam nic do stracenia, gram na luzie, a nóż się uda' I grała rozluźniona, bardzo dobrze, zaskakiwała rywalki - umiała wykorzystać słabsze mecze tenisowych gwiazd. Gdy już weszła na szczyt (ten sezon) wychodziła na mecz z przekonaniem - ja jestem faworytką, muszę wygrać, obronić punkty i wówczas grała pod ogromną presją. Ta presja w tym sezonie powoduje, że Aga gra zdenerwowana, spięta, wszystkie uderzenia są takie sztywne, bardzo często ma też słabsze dni, których w poprzednim sezonie miała bardzo malutko. I do tego to wszystko oddziałuje na psychikę i ostatnio nie potrafi dokończyć wygranego meczu. Takie porażki coraz bardziej ją dołują, jest sfrustrowana - to wszystko siedzi w głowie i nie pozwala jej dobrze grać. Moim zdaniem nie należy na razie nic robić - trzeba dograć sezon do końca i najlepiej być w rankingu na 11 miejscu, bo przy obecnych zasadach to jest najlepsze miejsce. Aga będzie mogła wtedy w następnym sezonie grać, gdzie chce i kiedy chce, a nie tam gdzie jej każą, tak jak w tym sezonie. Musi po prostu nauczyć się grać, jako ta lepsza, a nie ta co nie ma już nic do stracenia, bo tamte czasy już minęły.

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

MQ09  Serena Singer

Link do postu Wysłany: 2009-08-10, 08:59

Tez tak sadze Cinek, ze to siedzi w niej, ale doradca by sie przydal, ktory moglby je wzmocnic podszkolic, jakby bylo ok to zostalby, a jak nie to nara. Aga jak i Ula maja wielkie potencjaly ale nie sadze ze tata sam je wykorzysta w 100% .

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2009-08-10, 09:08

Też uważam, że za porażki Agi (nie wszystkie rzecz jasna...) w 80 może 85 % odpowiada... głowa. No bo jak wytłumaczyć ogromne różnice gry W TYM SAMYM turnieju. Ja to zauważyłem od Indian Wells. "Nałożyłem" sobie w myślach mecz z Wozniak i z Pawluczenkową. Przecież to była przepaść na korzyść Agi z meczu z Olą.
Teraz zdarza się mecz wcześniejszej rundy, gdzie przeciwniczka jest rozbijana przez Isię pewnym serwisem; po czym trafia się QF - olaboga; gdzie ten serwis???
Już w innym miejscu napisałem, że sądziłem, że czas to uleczy; ale jak na razie "czas" tylko pogłębia rany.
Jestem PRZEKONANY, że gdyby zamiast z Cirsteą grała np z Dementiewą - to mecz wyglądałby inaczej. Na dzień dzisiejszy "Być faworytką" to jest dla Agi co nieco za dużo. Zwłaszcza jak dochodzi jeszcze transmisja TV. Rok temu to było mnóstwo pasjonujących meczy w TV ( np z Cibulkową w Doha), teraz - lepiej nie mówić.
ES też nie pomaga i "jedzie" po Agnieszcze równo - zresztą jak i po Ulce. Suuper jak to robi niejaki Sidor, poniekąd zawodnik, który do niczego w karierze nie doszedł: zazdrość czy rzeczywiście rzuca dobre rady? Jak jest taki dobry to może niech się weźmie za trenerkę? (To ostatnie dotyczy także pana Wojciecha F.).
Poprawa "fizyki" może by się przydała. Tylko zobaczmy co osiągnięto w przypadku "Jajogłowej"; ktoś jeszcze pamięta, że to numer 1 na koniec 2008 ???.
Aga ma raptem skonczone 20 lat; Ulka - 18.
Przy "zabawie" z ciężarkami trzeba bardzo uważać, bo przeszarżować jest bardzo łatwo. Przecież mają kogoś stałego od "ogólnorozwojówki" w Krakowie; nie sądzę żeby to był jakiś kompletny dyletant.
Ogólnie - uważam że ten sezon jest dużo lepszy niż 2007. Po prostu 2008 to był straszny "wystrzał" Agnieszki; choć z drugiej strony pamiętajmy jego drugą część - tak gdzieś od zakończenia Wimbledonu. Obecna Isia jest tu gdzie jest; przecież miejsca w top 20 raczej już nie straci. A ma potencjał który zawsze może "odpalić" - na przykład w Nowym Jorku. Tylko MUSI przestać myśleć o tym że to teraz Ona jest tą do bicia, że jest w meczu pewną faworytką. Wierzę, że "giants killer" jeszcze wróci!

plastras
MQ09  Serena Singer

Link do postu Wysłany: 2009-08-11, 10:20

: ) tak tak jeszcze doradcy z ES. Karol Stopa - ale ten forhend jakis zly zmieniony . blablabla. Zal ;p

Space93  Czas zostać nr 1

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2009-08-11, 10:36

Ula od zawsze gra ten forhend chyba w ten sposób.

MQ09  Serena Singer

Link do postu Wysłany: 2009-08-11, 11:26

Tez mi sie tak zdaje ; )

Odpowiedz do tematu