top home
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Normalna szerokość 1024px Mniejsza szerokość 780px Większa szerokość 1152px Mobilna wersja forum

Pokaż wyniki jako: Posty Tematy Zaawansowane

Poprzedni temat «» Następny temat
Cinek  Rewolucjo trwaj

Aga czy Ula?: Aga i Ula

Link do postu Wysłany: 2015-02-24, 20:37 Z salonów na pokoje. Czy w Zielonej Górze będzie tenisowe...

Cytat:
W rozgrywkach Pucharu Federacji Rosjanki gościliśmy po królewsku w imponującej hali w Krakowie. Szwajcarki (może z Martiną Hingis) zapraszamy do Zielonej Góry, która ma halę nową, funkcjonalną, sprawdzoną meczem Pucharu Davisa i… tyle w temacie.

Żeby była jasność. Nie mam nic przeciwko stutysięcznej Zielonej Górze jako takiej. Wydała na świat wielu ciekawych ludzi, z Marylą Rodowicz czy Tomaszem Lisem na czele. Jest miastem ambitnym, rozwijającym się, przyjaznym sportowi, także tenisowi. Z nową, imponującą halą na 5000 miejsc i historyczną Palmiarnią na słynnym Winnym Wzgórzu. Stojąca przed nią fontanna zwieńczona jest granitową kulą z wyrytą mapą świata. Ale czy to wystarczy, by uznać Zieloną Górę za miejsce światowe?

Fakt, dawno temu na kortach tego miasta grał sam Ivan Lendl. Ale to nie z tych meczów zapamiętał go cały świat. Od zeszłego roku rozgrywane są tam Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej Lotto Cup Women's Circuit, które ma teraz promować Angelique Kerber. Ale to turniej ITF z pulą nagród 10 tysięcy dolarów i Niemka pojawi się tu tylko towarzysko. Przed dwoma laty w zielonogórskiej hali nasza reprezentacja daviscupowa z sukcesami grała z Republiką Południowej Afryki. Ale na prestiżowy mecz z Australią o awans do Grupy Światowej udała się już do Warszawy.

Ktoś oburzony krzyknie: "Tenis to sport nie tylko dla elit i wielkomiejskich Panów, a na wielkie wydarzenia tenisowe metropolie monopolu mieć nie mogą!". Zgoda i proszę mi wierzyć, że bardzo bym chciał, by wielkie turnieje tenisowe i wielkie tenisowe nazwiska gościły w Zielonej Górze, Częstochowie, Rzeszowie czy Białymstoku równie często co w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach czy Krakowie. Tyle że dziś nawet w tych ostatnich jest ich jak na lekarstwo.

Polski tenis ziemny potrzebuje dziś być na afiszu. Potrzebuje gabloty wystawowej i szerokiej promocji, a nie chowania się na obrzeżach czy w "krykiet klubach". Mając takich tenisistów jak Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz mamy obowiązek przy każdej okazji organizować tenisowe "show". Tak, by nowi sponsorzy wreszcie łaskawym okiem spojrzeli na tę dyscyplinę. Bez nich w wielkim świecie polski tenis nie zagrzeje długo miejsca, o czym Polski Związek Tenisowy wie najlepiej, dostając z budżetu państwa dotację w wysokości niespełna 2 milionów złotych rocznie!

Wybierając Zieloną Górę być może działacze zaoszczędzą pieniądze na organizacji meczu. Może nawet zagrają za przysłowiową złotówkę, w zamian za promocję i rozgłos jakie niesie ze sobą nazwisko Radwańskich. Z pewnością na tym pięknym zachodnim krańcu Polski będzie sympatycznie i miło. Tylko czy rzeczywiście to moment na odcinanie kuponów? Czy nie lepiej raz jeszcze z przytupem pochwalić się reprezentacją jakiej dawno nie mieliśmy i jakiej być może długo mieć nie będziemy?

Ktoś powie: "Kto kocha tenis, będzie go kochał zawsze i dotrze za nim wszędzie". A ja bym chciał żeby w tenisie rozkochała się cała Polska. Z należnym szacunkiem, w Zielonej Górze "love story" nie będzie.

http://eurosport.onet.pl/...ove-story/x81mp

Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj.
"You don't have to be perfect, but you have to try hard. And I did all the time." - Elena Dementieva

Aga czy Ula?: Aga

Link do postu Wysłany: 2015-03-07, 19:27

Co za żenujący tekst.

Aga czy Ula?: AGA

Link do postu Wysłany: 2015-03-08, 13:55

Dlaczego? Ja się z nim zgadzam Mogli wybrać miasto a nie mieścinę.

Aga czy Ula?: Tylko Aga

Link do postu Wysłany: 2015-03-08, 16:42

Ta mieścina jest 6. największym miastem Polski ;)
tapczan  

Link do postu Wysłany: 2015-03-08, 17:30

Którym? 33-cim, kolego. Pod Rybnikiem czy Tychami.

Do tego nie ma szczególnych tradycji ani sportowych (Żużel to nie sport) ani tym bardziej tenisowych.

Popatrz co się wydarzyło w Płocku w ten weekend. Dawno nie widziałem takiej imprezy sportowej w Polsce z tak pustymi trybunami.A Płock jest ciągle większy niż Zielona Góra.

Zadecydowały pieniążki bądź układziki. I tak jak autor tego artykułu uważam że to działanie na niekorzyść polskiego tenisa. Wrocław, Poznań, Gdańsk - wszystkie z tych miast mają odpowiednie obiekty, tradycje tenisowe. Mam nadzieję że bilety w ZG się nie sprzedadzą i PZT pójdzie po rozum do głowy.
MaRQs  Persona non grata

Aga czy Ula?: Tylko Aga!

Link do postu Wysłany: 2015-03-08, 18:34

w Płocku zawsze pustki...czy to tenis, siatkowka czy inny sport..musza miec sporo kasy..a jak wiadomo u nas nie kibic sie liczy tylko to kto ile da pod stolem..zenujacy kraj

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 03:18

Jak mówię, że szóstym to szóstym. Sprawdź dane z tego roku (żeby nie było - "największym" = o największej powierzchni).
Mówienie, że żużel nie jest sportem jest ciosem poniżej pasa, nie jesteś osobą, która ustala czy coś jest sportem czy nie. To raz. Dwa - jeszcze jest koszykówka.
Nie mówię, że wybór jest dobry. Dla mnie osobiście - oczywiście, że tak. Dla większości ludzi - niezbyt.
A, i zapewniam, że pustek nie będzie. Na Pucharze Davisa pustek absolutnie nie było, a Aga więcej ludzi zgromadzi na pewno.

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 09:50

Tak to jest jak prowincja chce być "stolycom" (nota bene nikt nie określa "wielkości" miasta po obszarze, tylko po liczbie mieszkańców). Niech się Lubuszanin nie obraża, ale takie są fakty. Zobaczymy ilu ludzi przyjdzie "na Radwańską"....

plastras

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 12:11

Kurcze, znowu mnie coś ominęło. Nie wiedziałem, że "wielkość" określa "ludność", a nie "rozmiar" :( (swoją drogą wcale nie zamierzałem aż tak się udzielać w tej sprawie, chyba jednak rzeczywiście 'nie nienawidzę' ZG tak bardzo jak zawsze mówię :P )
Lubuszanin się nie obraża, Lubuszanin tylko wolałby przeczytać prawdziwe argumenty, a nie pojazd na miasto. Jak mówiłem, wybór nie jest dobry, ale tylko z dwóch powodów - miasto jest bardzo na zachodzie, czyli daleko. A drugim jest to, że faktycznie nie ma tradycji tenisowych (choć jest tam ITF :P ), bo sportowych no nie można mu odmówić (a jak ktoś chce, to najzwyczajniej jest uszczypliwy i potrzebuje hejtem rzucić).
I jak już mówiłem - nie wierzę, że nie będzie pełnych trybun.

A co do pieniążków i układzików - musi być coś na rzeczy, zbliżają się wybory na prezydenta miasta, więc się facet spiął :P
MaRQs  Persona non grata

Aga czy Ula?: Tylko Aga!

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 12:14

ja bylem kilka razy w ZG i to miasto jest w mojej opinii straszne :P

za bardzo nie chce mi sie wierzyc, ze beda miejsca zapelnione do ostatniego, ale w sumie z Polkami będa grały Szwajcarki..mało kto zna zawodniczki typu Voegele, Bencic czy Bacsinszky :)

miejsce wg mnie jest ok na tego typu wydarzenie

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 12:16

Bo to miejsce JEST straszne, wymarłe miasto (jedyne co dobre, to to, że jest ładne, rzeczywiście jest "zielone" :P )
Powinny być zapełnione, Zielonogórzanie jak widzą duże wydarzenie sportowe to lecą ślepo, sport to jedyna tam rozrywka :P

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 12:29

No i dobrze że tam grają, wiem, że w Zielonej Górze ludzie chodzą na sport.
A nuż "złapią" bakcyla na tenis i zrobią drugie Piekary Śląskie??? (Jakby co mniejsze od Zielonej...) Stolyca hali normalnej, nowoczesnej dalej nie ma; za to widziałem "zapis" na halę na 25 tys - NARODOWE CENTRUM SPORTU - jak to "wpadnie" powiedzmy do roku 2020, to większość imprez poza stolycą mamy z głowy....
Jest nowa hala w Zielonej, to "why not". No i chyba już wiadomo, że będzie co nieco "pod górkę" (a górka się nazywa Timea Baczinsky).

plastras
Madziaq  

Aga czy Ula?: BOTH

Link do postu Wysłany: 2015-03-09, 13:52

Będzie pod górkę oj będzie... :D Timea Bacsinszky - dwa tygodnie i dwa tytuły zgarnęła ;-)

What would you attempt to do if you knew you could not fail?
Odpowiedz do tematu